צילום מסך מאתר ההתרמה

תחת הכותרת 'אשדודים עושים יותר' השיקו בתנועת חב"ד בעיר את קמפיין מימון ההמונים, להרחבת פעילותה בעיר. פעילות חב"ד בעיר מתקיימת כבר ארבעים שנה בתחומי היהדות, החינוך והרווחה. ורבים מהתושבים נהנים משירותיה. הפעילות כוללת בין השאר בית תבשיל המעניק מידי יום מזון למאות סועדים, ועוד מאות ארוחות חמות שנשלחות לקשישים וגלמודים ברחבי העיר, בתי ספר, גנים, מעונות, בתי כנסת, חוגי העשרה לילדים ברחבי העיר, אירועים ועוד.

והציבור אכן נענה לקריאת חב"ד, ותרם ברוחב לב - איש איש לפי יכולתו. בסיום הקמפיין, שערך 54 שעות בלבד, הצליחו בחב"ד לגייס 1,510,588 ש"ח. יעד הגיוס היה 1.453 מיליון שקל. את הכסף גייסו סניפי חב"ד ברובעים השונים, כאשר כל סניף גייס את התקציב לו הוא זקוק להמשך פעילותו. בבדיקת הנתונים עולה כי המובילים במדד התרומות לפי אזור היו תושבי רובע י"א וי"ב ששברו את השיא עם 750.000 ₪ שיועדו לתחילת בניית מרכז קהילתי בעיר, ותושבי רובע ט' שגייסו יחד 187,530 ₪.

חלק מבתי חב"ד הציעו לציבור עסקת מצ'ינג, כאשר השיגו תורמים שהסכימו לתרום שקל על כל שקל שיאסף מן הציבור, ובכך למעשה הכפילו את התרומה שנאספה מהתושבים.

השליח הראשי לאשדוד הרב שניאור גודמן מסכם את הקמפיין בשביעות רצון ומבקש להודות לתושבי אשדוד על ההתגייסות ההמונית. "אחרי ארבעים שנות פעילות למען התושבים, היה מרגש לראות את הכרת הטוב את התמיכה והאהבה שהתושבים החזירו לפעילות חב"ד בעיר", אמר הרב גודמן.

מחברת 'שותפים' המנהלת את הקמפיין נמסר כי למרות שהגענו ליעד "הקווים עדיין פתוחים..."  ועדיין ניתן להשתתף בקמפיין ולתרום לחב"ד אשדוד  בקישור הבא: https://www.shutaf.im/chabadashdod/an