מוקד חברת החשמל
בעוד כשבוע, ביום 13.11.19, חברת החשמל תיישם את אחד מהשינויים שתוכננו במסגרת הסכם הרפורמה במשק החשמל בהיבט הארגוני הפנימי, בחטיבת הלקוחות ובכלל חטיבות החברה: הקמת נפת השפלה המאחדת את האזורים ראשון לציון, רחובות, אשדוד ואשקלון. את הדיווח הראשון על הקמת מרכז השירות החדש באשדוד, העברנו כאן באשדוד נט.
בחודש יוני 2018 אישרה ממשלת ישראל  את הרפורמה במשק החשמל. מלבד השפעתה של הרפורמה על מבנה משק החשמל והתחרות במקטעי הייצור והאספקה, נדרשת חברת החשמל לשינויים עמוקים ולצעדי התייעלות בתוך חברת החשמל. אחד מהשינויים הוא איחוד אזורים מנהליים לנפות חדשות. להקמת נפת השפלה קדמה נפת השרון, אשר הוקמה באפריל 2019  ואיחדה את האזורים רעננה ונתניה.
עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: "בעקבות הסכם הרפורמה במשק החשמל, החברה מצויה בעיצומם של שינויים ארגוניים. תוכנית השינוי הארגוני שנערכת בכלל חטיבות החברה, נועדה להתאים את מבנה החברה ואופן התנהלותה כנדרש מחברה עסקית במשק תחרותי, תוך הצבת יעדי חיסכון, התייעלות וצמצום בעלויות. כל זאת, תוך שיפור השירות ללקוחותיה."
יצחק בלמס מנהל חטיבת לקוחות והמשנה למנכ"ל : " במסגרת תכניות השינויים נשקלו מכלול ההיבטים המאפשרים מתן שרות איכותי ומהיר יותר ללקוחות החברה. בהתאם, הוחלט לאחד את האזורים ל"נפה" שתקרא נפת השפלה  ותאגד את מכלול הפעילויות הטכניות והמסחריות, כאשר המטרה היא אחת- שיפור רמת השירות ללקוחות.  אנחנו נמשיך בעבודות לשיפור שוטף של רשת החשמל על מנת להבטיח אספקת חשמל אמינה, סדירה ואיכותית."
שרלי שריקי, שניהל את אזור ראשון לציון מונה למנהל הנפה. מדובר בנפה השנייה מבין  שלוש העתידות לקום במהלך השנה במחוז הדרום שבניהולו של ד"ר קובי יהב.
נפת השפלה  מתפרשת על שטח גיאוגרפי של כ -  1,774 קמ"ר ומשרתת כ 412,00 לקוחות  במשרדי החברה הקיימים בערים רחובות ואשדוד ירוכזו פעילויות קבלת הקהל ומתן השירותים המסחריים .כמו כן, לשכת מנהל הנפה תמוקם  במשרדי החברה בעיר אשדוד.
במקביל, חברת החשמל מעמידה  לשירות הלקוחות שורה של כלים דיגיטאליים חדשים לביצוע פעולות באופן עצמאי, אשר יקלו ויוסיפו עוד אפשרויות לקבלת שירות במגוון נרחב של נושאים ללקוחות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]