נכה תושב אשדוד הגיש באמצעות עורך דין טל לביא תביעה נגד עיריית אשדוד ובקשה להכיר בה כתביעה ייצוגית, לאחר שהעירייה לא עמדה בתנאי חוק הנגישות וטרם הנגישה את תחנות האוטובוס ברחבי העיר עבור אכלוסיית הנכים.

מגיש התביעה נכה 100% שמתנייד בכיסא גלגלים. בתביעה נכתב כי על עיריית אשדוד היה להנגיש את כל תחנות האוטובוס ברחבי העיר עד סוף שנת 2014. עוד נכתב בכתב התביעה כי בשנת 2010 אמורים היו להיות מונגשים כ-60% מתחנות האוטובוס בעיר (סך הכל ברחבי העיר 285 תחנות). המשמעות של אי ההנגשה היא כי העירייה לא עמדה בתנאי החוק והיא מפירה אותו כבר 5 שנים.

"פועל יוצא של הפרות אלו הוא, שזכותו של התובע לשוויון ונגישות לתחבורה הציבורית בעיר אשדוד, מופרת באופן בוטה ודורסני", נכתב בכתב התביעה. 

התובע מבקש להכיר בתביעתו כייצוגית, ולפצות את 7151 חברי הקבוצה (אומדן של הנכים שנפגעים מכך בעיר) בסך של 6,000 ש"ח כל אחד. סכום התביעה הייצוגית הוא כ-43 מיליון ש"ח.

התביעה הוגשה בבית המשפט המחוזי, שהעביר אותה לבית המשפט לעניינים מינהליים, שם יצטרך השופט להחליט אם לקבל את הבקשה לתביעה ייצוגית.

כאן המקום לציין, כי במסגרת פרויקט הגל הירוק, אמורים היו להיות מוחלפים ברחבי העיר תחנות האוטובוס הישנות - לא ברור מתי זה יצא לפועל ואם בכלל.

מעיריית אשדוד לא נמסרה תגובה.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]