תחילת התביעה בשנת 2017, אז אותה חברה מדוברת קיבלה אישור לתביעה ייצוגית כבר ב-2017, ומאז היו הצדדים בגישור ארוך, שהסתיים באחרונה.

לטענת החברה, גבה נמל אשדוד אותה בתור לקוחה של הנמל במשך שנים תוספת של 40% - לפי תעריף שבת גם עבור מטענים או חביות שפורקו או הוטענו אחרי השבת, ביום ראשון או במוצ"ש, משמעות גביית היתר עומדת על מאות שקלים למכולה. הנמל טען מצדו כי הוא גובה את התוספת המרבית על פי כל דין.

בית המשפט שלח את הצדדים לגישור - שנערך במשך 20 חודשים. הסכם הגישור, הכולל פשרה בין הצדדים, קיבל השבוע תוקף של החלטת בית משפט, שלפיה ישלם הנמל למעלה מ-83 מיליון שקל ללקוחות שנפגעו מגביית היתר.

צילום: פבל טולצ'ינסקי

עוד קובע ההסכם כי חברת הנמל תחדל לחייב ולגבות את התוספת הזאת עבור שירותים שיינתנו בפרק הזמן של חצות הלילה אחרי שבת, קרי : מוצ"ש בלילה- בין שבת לראשון.

התשלומים אמורים להיעשות באופן פרטני ללקוחות השונים, לאחר שאלה יפנו לנמל לבירור זכאותם.

בתוך 180 יום ידווח הנמל על התקדמות התהליך לבית המשפט. התשלומים אמורים לעבור ללקוחות תוך כמה חודשים בליווי אנשי מקצוע שהחברה התובעת תעסיק על חשבונה.

מנמל אשדוד נמסר: "התעריף מתבסס על אופן הגבייה שבו נהגה רשות הנמלים בעבר. חברת הנמל סברה כל העת כי היא פועלת כדין, ובעקבות הגשת התביעה הייצוגית והליכי הגישור, הגיעו הצדדים להסדר פשרה שהוגש לאישורו של בית המשפט".

*באדיבות אתר דה מרקר"

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]