דוד טטרואשוילי ז"ל

זמן קצר לאחר ששוחרו למעצר בית שני עובדי הנמל שנעצרו אתמול בחשד לרשלנות שהובילה למותו של דוד טטרואשוילי, סוור בנמל אשדוד שנהרג בתאונת עבודה טרגית, נחשף מכתב ששלחו לפני שלוש שנים וחצי הסווארים עובדי התפעול מנכ"ל הנמל דאז יצחק בלומנטל, בו הם מתריעים על סכנת חיים באניות שפורקים מהם סחורה בתפזורת, כמו גליל הפח שהרג את דוד ז"ל.

אחד מהחתומים על המכתב הוא אחד העצורים שעצרה אתמול המשטרה בחשד לרשלנות שהובילה למותו הטרגי של דוד, ושחררה הבוקר למעצר בית.

מקום האסון בנמל.

"אניות אלו לא מאפשרות לנו לעבוד על פי הנחיות הבטיחות הקיימות בנמל" - נכתב במכתב שחתמו עליו כשישים עובדים. "באניות אלו נפצעו לא מעט עובדים בשנים האחרונות, חלקם לא חזרו לעבודה בגלל פציעות מורכבות".

"אנחנו לא מעוניינים להיות שותפים לכותרת הבאה מנמל אשדוד על מוות של אחד הסווארים או עובדים אחרים" – הוסיפו הסווארים לכתוב ובפנייה למנכ"ל הוסיפו: "אנו סבורים כי ביכולתך לדרוש תחליף לאניות הללו לפני האסון הבא שעלול לקרות".

התמונה האחרונה יחד

עובדי הנמל, חבריו לעבודה של דוד ז"ל, חשים כעת כי יש מי שמחפש אחר שעיר לעזאזל. "תופסים את הש.ג" - הם מוסרים. "התרענו לא פעם על מפגעים מסכני חיים בנמל. לא רואים את רמ"ח תפעול שאחראי על זה בנמל, הוא לא מסתובב ובודק, בכלל לא הגיע מתחום הסווארות והוא ממונה עליהם".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]