ענקית הספנות "Norwegian" הודיעה כי היא מבטלת את הקו שהייתה מפליגה אליו באסיה ומשנה כיוון אל המזרח התיכון שבין היתר גם ישראל ונמל אשדוד על הפרק.
השינוי נובע בשל בהלת הקורונה, ובעקבות שינוי הקו והמסלול של אוניית הענק גם ישראל תהיה אחד היעדים שלה, שהיא תגיע בין היתר לנמל אשדוד וחיפה
החברה תפעיל את האנייה "נורוויג'ן ספיריט" במסלול שיתחיל מנמל פיראוס ביוון, שיהיה גם נמל הבית שלה, וימשיך לשיט של שבעה ימים בין כמה יעדים בטורקיה, יוון וכאמור גם ישראל.
בין היעדים שצפויים להיות במסלול ניתן למצוא את רודוס, סנטוריני, כרתים, קורפו, קוסדסקי (טורקיה), איסטנבול, חיפה ואשדוד. 
צילום: יח"צ
ההחלטה של ענקית הספנות מביאה עמה בשורה בסדר גודל יוצא דופן לישראל. מדובר בפעם הראשונה שחברה כזאת תפעיל מסלול שיעבור בין שתי ערים בישראל, בהן יוכלו הנוסעים ככל הנראה גם לרדת מהספינה ולטייל בהן.
מדובר לכן בבשורה גדולה לתיירות באשדוד ובחיפה, וכמובן לתייר הישראלי שיוכל לעלות על הספינה וליהנות מחוויית שיט שלא ראינו כמותה במדינת ישראל.
באניית הענק יש 14 קומות, היא יכולה להכיל על סיפונה כאלפיים נוסעים, בנוסף לכאלף אנשי צוות. האנייה מגיעה לאזורנו לאחר תקופה בה שטה בין יעדים באפריקה, בקרוז שיצא מקייפטאון שבדרום אפריקה. נכון לעכשיו, לפי הדף שהושק באתר החברה, המחירים צפויים להתחיל מ-489 דולר לנוסע לכל השיט.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]