הגן במרינה על רקע המנוף

בעיריית אשדוד החליטו להעביר הבוקר את ילדי אשכול הגנים במע"ר, שבסערה הקודמת נפגע ממנוף שמוצב ממש בסמוך לגן. החשש בעירייה הוא כי המנוף יתחיל להתנדנד ברוח הצפויה ויסכן את ביטחון הילדים.

את הילדים החליטו בעירייה להעביר היום לאשכול גנים במרינה - שם קיבלו ההורים את ההודעה בשעות הערב בזעם רב.

"הנושא אינו מקובל עלינו כהורים. לגן עייריה יש תקן מסויים של כמות ילדים. ( שילדי גן כבר מכסים בעצמם) שנית אין זה בטיחותי ובטח בריאותי עם כל המחלות הסובבות בחוץ. גן לא יכול להכין 60 ילדים ומעלה", כתבה אחת האמהות

עוד הוסיפה וכתבה האמא המודאגת: "לפני כשלושה שבועות אירחנו את הגן מאזור המע"ר ואף קיבלנו זאת בהבנה, אך לא הפעם. זו חציית גבול מבחינתנו, בנוסף להכל
המצב הבטחוני מתוח שלא נדבר אם חלילה תהיה אזעקה, מה יעשו עם כמות כה גדולה של ילדים שחדר המיגון לא יכיל? את מי הצוות יכניס? למי יתן מענה?
אנחנו דורשים תשובות ועיריית אשדוד טוענת שזו הפעם האחרונה אך לא נסכים לזה".

אמא אחרת שפנתה למערכת אשדוד נט ציינה כי אין בכוונתה לשלוח את בנה לגן. "היום היה צריך להיות טקס ט"ו בשבט, אך עם כמות כזאת של ילדים, לא בטוח שיהיה טקס. אני את הילד שלי לא אשלח לגן במצב שכזה".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: 
על מנת לתת מענה לבטיחות הילדים בגני המע"ר, אנו מפנים אותם כאשר מהירות הרוח עולה על 30 קמ"ש בכיוון המנוף. בחורף ממוצע זה קורה פעם או פעמיים, בחורף מאוד חריג כמו השנה, הסבירות שזה יקרה עוד מספר פעמים.

אנו מודעים לכך שזה לא אידאלי, אך מעדיפים לנקוט משנה זהירות. גני המרינה נבחרו לארח גם בשל קרבתם למע"ר, אך בעיקר בשל היותם מאוכלסים במספר קטן של תלמידים.

הנסיון מלמד שכאשר האירוח מתבצע ביום שישי, מספר הילדים המגיעים בפועל לגן הוא נמוך יחסית בעיקר כי זה יום חופשי למרבית ההורים. כאמור אנו מודעים לאי הנוחות אך בנסיבות הקיימות אין ברירה ואנו בטוחים שברוח הערבות ההדדית, הילדים יתקבלו בזרועות פתוחות.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]