מעיריית אשדוד נמסר שהם נכנסנו למצב כוננות 3, מה שאומר שכלל האגפים נמצאים מוכנים לאורך כל שעות היממה במטרה להתמודד עם מזג האוויר הסוער, והצוותים המקצועיים כבר בכוננות לתרחישים העלולים להיווצר כתוצאה ממזג האוויר הקיצוני.

היום תנשבנה רוחות דרום מערביות חזקות, וגובה הגלים צפוי להגיע עד ל- 5 מטרים. ביום שבת צפויה הרוח.

להתחזק וגובה הגלים עשוי להגיע עד ל-7 מטרים. בימים ראשון ושני צפויה ירידה מסוימת בעוצמת הרוחות אשר תגענה מכיוון צפון מערב, וגובה הגלים צפוי להמשיך ולהיות גבוה ולהגיע עד ל-6 מטרים. החל מיום שני בשעות אחר הצהריים עצמת הרוח וגובה הגלים צפויים להתמתן.

צילום: עיריית אשדוד

גם בנמל אשדוד נערכים, בשל התחזית למזג אוויר הסוער יוגבר מערך הבקרה בנמל ומערך פעולות הניתוב יפעל בהתאם למזג האויר. כלל הפעולות בנמל יתקיים תוך נקיטת משנה זהירות. כמו כן יערך רישום מדויק על כל אירוע ודיווח בהתאם לנהלים.

הנמל הוציא הנחיות מיוחדות על מנת להיות ערוכים כהלכה למזג האויר הסוער. במסגרת הכוננות, אוניות נכנסות תתבקשנה לחזק חבליהן עת קשירתן לרציף ולהיות בהאזנה קבועה על מנת להתכונן לסערה.

המוקד העירוני 106 – יתוגבר במהלך כל סוף השבוע ונשמח לסייע בכל בעיה, שאלה או מפגע בו נתקלתם וצריך טיפול מיידי.

צילום: עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]