צילום: אשדוד נטמיילדות בבית החולים אסותא באשדוד השתמשו בגז צחוק בעצמן במהלך שהותן בבית החולים בניגוד מוחלט לנהלים. כך פורסם הבוקר (שלישי) בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' ע"י דקלה אהרון-שפרן. 

מדובר בחומר שנועד לטיפול ביולדות, המשמש לאלחוש ולהפחתת כאב וגורם לתחושת אופוריה. בעקבות פניית כאן חדשות החל בירור בנושא בבית החולים, והדיווח אומת. בית החולים אף דיווח על המקרה למשרד הבריאות.

מבית החולים אסותא נמסר בתגובה כי מיד עם קבלת המידע, פעל בית החולים במהירות ובנחישות כדי לבדוק את המקרה המדובר. בתוך מספר שעות נמצא כי שלוש אחיות התנסו בגז, לא בזמן משמרת, והן הוזמנו לשיחה משמעתית. עוד אמרו באסותא כי כינסו פגישה עם מנהל המערך ואחיות אחראיות, חודדו הנהלים וההנחיות והובהר לצוותים כי הנהלת בית החולים תגלה אפס סבלנות למקרים מסוג זה.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי המקרה דווח למשרד לאחר תחקיר שבוצע בבית החולים וכי הסתבר שמדובר במקרה של שימוש עצמי בלבד, שטופל הן בהיבט הבירור הן בהיבט המשמעתי בידי הנהלת בית החולים. עוד נמסר מהמשרד כי לא מדובר בשימוש בסם ולכן לכן אין חובת דיווח למשטרה. במשרד הבריאות מדגישים כי הם רואים בחומרה שימוש בחומר שלא למטרות רפואיות.

גז הצחוק מתנדף בדרך כלל מהגוף במהירות. הוא עלול לגרום לכאבי ראש, סחרחורות והקאות, ובמקרים נדירים אף למוות. בשנת 2010 מתו שני נערים לאחר ששאפו גז צחוק בריכוז גבוה מאוד. בשנת 2004 הוגשה הצעת חוק לכלול את גז הצחוק ברשימת הסמים המסוכנים אך היא נדחתה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]