"רכשנו שירותים ב-174 מיליון שקל מאסותא בשנה שעברה" - בקופות החולים דוחים את הטענות להדרת מטופלים מאסותאבעקבות מכתבו של ראש העיר למנכ"ל קופת חולים כללית, זאת על מנת לקדם חתימה על הסכם עם אסותא באשדוד - בכללית הגיבו במכתב ללסרי, בו הם מציינים כי למרות שאין הסכם חתום, הם רכשו שירותים מאסותא בשווי 174 מיליון שקל וזאת רק בשנה האחרונה. בקופת חולים מאוחדת ולאומית מגיבים אף הם ומציינים כי היקף הפעילות מול אסותא הגיע כמעט להיקף מלא ומסכם בעשרות מיליוני שקלים בשנה

קופת חולים כללית בסיטי באשדודהבוקר פירסמנו את מכתבו של ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, שפנה לשלושת המנכ"לים של קופות החולים הכללית, מאוחדת ולאומית, וזאת מאחר והן טרם חתמו על הסכם עם אסותא. במכתבו ציין לסרי כי לא יעלה על הדעת שתושבי העיר יסעו לערים שכנות ומרוחקות כאשר יש בית חולים ממש בעירם.

במכתבו אף הזהיר לסרי מנטישת לקוחות ומעבר לקופה שתאפשר להם לקבל שירותים קרוב לבית. לידיעה המלאה מהבוקר כנסו כאן!

בקופת חולים כללית הגיבו במכתב לראש העיר, מכתב על חתום ראש תחום קהילה בקופה. במכתב מציינים בכללית כי הם פועלים לתת למטופליהם את השירות הטוב ביותר וכי הם יעדיפו תמיד לתת שירות בתוך הקהילה מאשר הפניה לבית חולים (כל בית חולים). 

יחד עם זאת, בכללית דוחים את הטענה שהם אינם מפנים מטופלים לבית החולים אסותא באשדוד: "ניכרת עליה מתמדת בהיקפי הפעילות שלנו אל מול ביה"ח; הכללית רכשה אשתקד שירותים בהיקף של 174 מיליון שקל, וצפויה לגדול השנה".

בכללית מפנים אצבע מאשימה על כישלון בחתימת ההסכם לאסותא, שלדבריהם אינה מסכימה לאמץ הסכם הדומה לשאר ההסכמים מול בתי החולים בארץ. "אמליץ לבדוק עימם סוגיה זו", נכתב במכתב ללסרי.

בסיום מכתבם בכללית מודים בכללית לראש העיר על שהוא פועל כדי לגשר על הפערים ולהביא לחתימת הסכם בין הקופה ואסותא.

---

קופת חולים מאוחדת מגיבה אף היא למכתבו של ד"ר לסרי - וגם שם דוחים את הטענות שעלו על הדרת מטופלים. בדומה לקופת חולים כללית, גם במאוחדת מציינים כי היקף הפעילות מול אסותא רק עולה ועולה בכל חודש.

צילום: יח"צ

מכתב התגובה המלא של מאוחדת ללסרי:

"מודה לך על פנייתך ושמחה שכראש העיר הנך דואג למבוטחייך.  גם אנחנו במאוחדת דואגים למבוטחינו ומעניקים להם את הטיפול המיטבי בבתי חולים שונים כולל אסותא.

עד לרגע זה אסותא סרבה להגיע להסכם עם הקופה למרות זאת היקף הרכש עולה מידי חודש והגיע כמעט להיקף המלא.   יחד עם זאת פניותינו הרבות עד כה להגיע להסכם נדחו .

רק השבוע קיבלנו מהם דחיה להענקת שירות לבדיקות שמיעה ואנו נאלצים להקים תא לבדיקות שמיעה של מאוחדת.

היום נפגשתי  עם מנכ"ל מכבי והוא הבטיח לי שיורה לנהל מו"מ מול מאוחדת. נשמח מאוד להגיע להסכם גם עם אסותא שיתוף פעולה בדומה לבתי החולים  באזור ומחוץ לאזור.

מודה לך על דאגתך ומכתבך.

מקווה שאכן כפי שהבטיח מנכ"ל מכבי ניכנס למו"מ לסגירת הסכם לשנים הבאות למען מבוטחי מאוחדת.

כמו כן מציעה שהיות והחלטת לפעול למען התושבים כי תפנה למשרד האוצר והבריאות להחיל את בית חולים אסותא יחד עם בתי"ח להם יש הסכמי קאפ

עם כל הקופות ולכלול אותם בהסכם הכוללני,  דבר זה יקדם מאוד היכולת של הקופות להסיט מבתי"ח אחרים".

תגובת קופת חולים לאומית כפי שהועברה לד"ר לסרי:

קופת חולים לאומית

" לאומית שירותי בריאות דואגת לטיפול הרפואי ובריאות מבוטחיה תושבי העיר אשדוד והסביבה, הן בשירותי הקהילה שהקופה הקימה ומפעילה בעיר, והן באמצעות ספקים חיצוניים.

במסגרת זו, לאומית מאפשרת למבוטחיה לפנות לבתי החולים אסותא אשדוד, ברזילי, קפלן, מרכזי על כגון שיבא ואחרים.

כך למשל, לאומית רוכשת בביה"ח באשדוד שירותים רפואיים בהיקף כספי שנתי של עשרות מלש"ח מידי שנה. זאת למרות שמחיר השירות ללאומית בבית החולים אסותא אשדוד גבוה משמעותית, לעיתים בעשרות אחוזים, ממחיר השירות בבתי החולים האחרים באזור.

עוד נזכיר כי קיים גם עניין של רצף הטיפול ועניין של זמינות השירות בעת מימוש השירות של המבוטח מול בית חולים כזה או אחר.

לקראת שנת 2020 נשמח לקדם הסכם עם בית החולים ובלבד שייתן ביטוי לאלטרנטיבות ולמחירי השוק".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('5fca07c1-8f3d-4c4c-bcf7-9e35ef8c57a5','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('5fca07c1-8f3d-4c4c-bcf7-9e35ef8c57a5','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה