נמל אשדוד - צילום ארכיון

וועדי נמל אשדוד יכולים לחייך, לפחות לזמן הקרוב: בפגישה שתקיימה אמש בין שר התחבורה ישראל כץ ובין וועדי העובדים בנמל אשדוד, הביעו העובדים התנגדות להפרטת הנמל או הכנסת משקיע חיצוני. משום שלא ניתן להפריט את הנמל ללא הסכמת העובדים, האופציה של ההפרטה לפחות בשנים הקרובות יורדת מהפרק.

בפגישה שתקיימה אמש נכחו: יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, שיזם את הפגישה; מנכ"ל נמל אשדוד, איציק בלומנטל; ונציג רשות החברות, מאיר שמרה.

"השר כיבד את רצוננו להישאר חברה ממשלתית ולא לצאת למכרז למשקיע פרטי, והשאיר לנו פתח לאפשרות לצאת להפרטה בעתיד", אמר בכיר בוועדי העובדים בנמל לעיתון הכלכלי גלובס.

בנוגע להפעלת הרציפים 24-25 המהווים סלע מחלוקת עיקרית במשא-ומתן על הרפורמה בנמל אשדוד, השר כ"ץ סיכם עם העובדים כי לפחות בשנים הקרובות ברציפים האלה לא תתבצע כל פעילות נמלית. במקרה שכן יהיה צורך להפעילם, הוחלט כי חברת נמלי ישראל הממשלתית תערוך מכרז ייעודי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]