בטקס מרגש הונחה אבן הפינה לפארק ההייטק החדש באשדוד.  המאפיין המרגש היה הכבוד הגדול לו זכה היזם האשדודי יחיאל אבו, בעל הקרקע, שיזם ותכנן את הפארק. ראש העיר השכיל למנף את הטקס כדי להעניק לו כבוד ששמור רק לנדירים.בטקס הנחת אבן פינה לפארק הייטק

יחיאל אבו זכה לכבוד מראש העיר, שהצהיר שהעיר אשדוד תדע להכיר לו תודה באופן רשמי.

ראש העיר גם פירט מדוע ראוי אבו לכבוד זה - 

יחיאל אבו בונה ובנה באשדוד במשך 30 שנה והנתון המדהים הוא ש...באשדוד בלבד!
זהו נתון חסר תקדים מסוגו בעיקר כשמדובר בחברת ענק ולא ביזם פרטי קטן.

באשדוד בנה אבו  אלפי יחידות דיור, אלפי מטרים של מסחר ובשנים האחרונות הוא אף בנה ויזם את המלון הראשון האמיתי בעיר אשדוד, מלון ווסט שפועל בהצלחה רבה.

אבו בשנים האחרונות אף נכנס כשותף לחברת הייטק גדולה, אלבטק, שמעסיקה כ 3000 עובדים, אותם הוא מתכוון לשכן במקום אחד גדול בפארק הייטק באשדוד.

השילוב של חברת אלבטק עם פארק ההיטק שנחנך היום (ה') , הוא התקווה הגדולה של אשדוד ליצור בעיר תעשייה חכמה ומתקדמת שתייצר עשרות אלפי מקומות עבודה איכותיים עם שכר הולם בצידם.

ראש העיר הרעיף שבחים על התרומה הגדולה של יחיאל אבו לעיר אשדוד, על התרומות, הנדיבות לבני העיר, לנזקקים  ועל הסיוע בפיתוח העיר.

יחיאל אבו רכש את חברת אשדוד (קי. בי. עי) המחזיקה את רוב הקרקעות הפנויות בעיר שאינם בבעלות המדינה, רכישה זו יצרה מצב שכמעט בכל יוזמה של העיר אשדוד היא תלויה בהסכם עם אבו יחיאל – כמו בית החולים והפארק האקדמי שמוקמים והוקמו בחלקם על קרקעות שבבעלות אבו ושלשם הקמתם הוא היה צריך להעביר לעירייה את הקרקעות ללא תמורה.

החיכוך בין בעל הקרקעות לבין העירייה יצרו לא פעם ולא מעט חיכוכים וקונפליקטים ביניהם שלעיתים יצאו מפרופורציה ומשליטה ועצרו את התפתחות העיר, נראה שראש העיר ניקה שולחן וניצל את המעמד המיוחד כדי להביע את ההערכה לאבו וכדי להראות שהעירייה לא רק מבקשת לנצל את השטחים שבבעלותו, אלא גם יודעת להכיר תודה על כך - יחיאל אבו הנרגש הזיל דמעה.

מי שהפתיע במהלך הטקס היה הפרשן רוני דניאל שהגיע כדי לתת את הכבוד לאבו – הוא עלה לבמה וסיפר כי היה מפקדו של אבו בגדוד במשך שנים, ובתקופת המילואים כשאבו עוד היה שיפוצניק שמסתובב עם טנדר קטן – מאז ועד היום הם חברים טובים שמקפידים לשמור על קשר חם.

בימים אלו אבו יחאל מפתח גם מיזמי נדל"ן בתחום התעשייה ונראה כי עשייה רבה עוד תצא מהמהלך שהוא עשה כשרכש את קי בי עי. היחסים הטובים שהחלו להרקם רק בשבועות האחרונים עם העירייה וההכרה שיש לעבוד בשיתוף פעולה, מאפשרים ליצר מיזמים חשובים רבים בתחום המלונאות, הבנייה לזוגות צעירים, סטודנטים, דירות להשכרה, מפעלים, מתחמי לוגיסטיקה ו - כאמור את פיתוח ההיטק באשדוד, מה שיקבע את עתידה של העיר. 

נציג העירייה, יוסי עטר, מברך את יחיאל אבו בשם העיר

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]