.אשדוד במקום ה-13 בדירוג היציבות הפיננסית של העיריות (הדירוג נערך בקרב הערים הגדולות מעל 40,000 תושבים) כך עולה מדרוג הרשויות שערכה חברת המידע העסקי CofaceBdi במסגרת דירוגBdiCode  לשנת 2020. הדרוג ייחשף על ידי אייל ינאי מנכ"ל החברה בוועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO 2020   שתפתח היום ( 19.2 )  בתל אביב, במעמד 120 ראשי עריות מרחבי העולם.

בשנה שעברה הייתה אשדוד במקום ה-12, מדובר בירידה של מקום אחד. בשנת 2012 הייתה אשדוד במקום השלישי בארץ בדירוג היציבות הפיננסית, ומאז חלה ירידה הדרגתית, עד המקום ה-13 היום.

דירוג היציבות פיננסית של העיריות והמועצות המקומיות והאזוריות בישראל מתבצע זו השנה 14 ברציפות. כלכלני CofaceBdi  בונים את המדד על פי שקלול המדדים האינדיבידואלים של הרשויות לרבות מדדים פיננסיים, מדד יעילות, היכולת לגבות תשלומים שוטפים וחובות העבר מהתושבים ועסקים ועוד.., בדיקת מאגר "אורות אדומים®" של חברת CofaceBdi לאיתור רשויות עם דיווחים על הגבלות חשבון, שקים חוזרים, פיגור חמור בתשלומים ועוד..., התייחסות לציון הסוציו אקונומי של העיריות והמועצות בישראל ועוד... המדד מבוסס על הדוחות המבוקרים של הרשויות המקומיות לסיכום שנת 2018צילום: עודד קרני

לדברי אייל ינאי, מנכ״ל משותף בחברת BdiCode: "במסגרת הדרוג השנה בדקנו את היחס בין הדרוג הסוציואקונומי של תושבי העיר לבין היציבות  הפיננסית של עיר. רמת השרון המדורגת ראשונה היא העיר שבה הדרוג הסוציואקונומי של התושבים הוא הגבוה ביותר ( 9 )  ובכל העשירייה הראשונה הדרוג הסוציואקונומי אינו יורד מהציון 7 למעט העיר לוד שיוצאת דופן ומתברגת למקום השישי עם דרוג סוציואקונומי של 3 בלבד. עם זאת בעשירייה האחרונה בדרוג ( מקומות 30-40 ) הדרוג הסוציואקונומי אינו עולה מעל 6. כלומר שיש התאמה מסוימת בין מצבם הסוציואקונומי של התושבים לבין דרוג היציבות של הרשות. אולם הדוגמא של לוד מראה כי ניהול נכון יכול לשפר את יציבות העירייה למרות הדירוג הסוציו אקונומי".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]