שיר אלמליח, מירי בוהדנה, אילנית לוי ועוד ידועניות רבות, מפרסמות בשעה זו סרטונים בכיכובן ברשתות החברתיות. עם התבטאויות כמו: "אנסו אותך לפני עשרים שנה ונזכרת עכשיו?! תסתמי את הפה!" של חנה לסלאו ו-"רונאלדו התחיל איתה? רונאלדו ניסה לשכב איתה? אז שתגיד תודה!" של קרן מור, החל לו הקמפיין "#אלימות_כאן_זה_מתחיל" של נעמת.

נעמת: "מטרת הסרטונים לטלטל. כמה מאתנו לא חוטאים בהתבטאויות שכאלו?"

כך זה נראה (באדיבות נעמת, במאי – שגב גרשון) >>>

בסרטונים נראות הידועניות כאשר הן מצולמות כביכול במצלמה נסתרת ו"מרכלות" אודות התנהגות או הופעה חיצונית של נשים אחרות. הסרטונים נוגעים בין היתר בשלל סוגיות הקשורות באופן ישיר לתופעת האלימות נגד נשים.

בנעמת מסבירות כי לקראת יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, אשר יחול ב 25 בנובמבר, הוחלט להתמקד בתופעות היומיומיות שרוב הציבור נחשף אליהן ושהפכו לחלק משגרת השיח.

האלימות מתחילה דווקא במרחב הציבורי, מסבירים בארגון, וכי רצח ואונס הן הביטוי הקיצון של יחסי הכוח המגדריים שבאים לידי ביטוי יומיומי בהדרה, החפצה, השתקה, הטרדות מיניות, סקסיזם, השפלה והקטנה של נשים.  

לכן, הוחלט בנעמת לצאת בשורה ארוכה של סרטונים בכיכובן של מובילות דעה, מתוך מטרה לטלטל את הגולשים והצופים, אשר ישאלו עצמם האם גם הם "זורקים" הערות פוגעניות שכאלו במהלך שיח חברי דומה.

יו"ר נעמת, גליה וולוך: "עם יד על הלב, כמה מאיתנו ביומיום לא חוטאים באמירות כמו אלו שנשמעות בסרטונים? בכל פעם שאנחנו מתבטאים ככה, אנחנו נותנים יד לאלימות. החינוך לשיח אחר ומכבד משחק כאן תפקיד חשוב ביותר, כמו גם התפקיד של כולנו כפרטים להימנע משיח פוגעני שכזה. בואו לא ניתן יד לשיח האלים כי אלימות, כאן זה מתחיל".

בעמוד הפייסבוק של נעמת החלו לפרסם את כל הסרטונים אחד אחרי השני, לכניסה לחצו כאן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]