הפיצוץ הקשה שאירע הלילה בבניין מגורים ברחוב המעפילים בעקבות פיצוץ בלון גז, הותיר אחריו נזק עצום לבניין אליו נאסרת הכניסה מחשש לקריסה. שישה נפגעים היו באירוע, אחד באורח קשה והשאר קל אשר טופלו על ידי כוחות ההצלה ופונו לבית החולים.

צפו בתיעוד דרמטי מהאירוע - תושב המקום רץ לתוך הבניין הבוער בניסיון לחלץ לכודים (צילום: דניאל דרובישבסקי תיעוד מבצעי מד"א) >>

על הדיירים המתגוררים בבניין נאסרה הכניסה, שבעה מתוכם פונו על ידי המנהל לשירותים חברתיים בעיריית אשדוד למלון מי עמי והצוותים הסוציאלים מלווים אותם מאז הלילה ופועלים בכדי לתת להם את המענה הדרוש, אלא ש-ו' (שם בדוי) בן ה-27 שחי לבדו בישראל, נותר להעביר את הלילה ברחוב כשאין לו למי לפנות.

צילום: אשדוד נט

על האירוע הוא התבשר במהלך משמרת הלילה בעבודתו כמאבטח, לאחר ששני כלביו חולצו מדירתו והוא זוהה כבעליהם באמצעות השבב. הוא מיהר להגיע למקום והבין מהשוטרים שאבטחו את המקום ומנעו את הכניסה לבניין, כי יתר הדיירים כבר פנו למלון מי עמי על ידי העירייה.

שם בבית המלון השיבו לו כי אין כניסה לבעלי חיים וכי סגרו את הדלתות, והוא נותר לשוטט ברחוב עד אור הבוקר. גם כשניסה לאסוף כסף וחפצים לדירה בתקווה למצוא אלטרנטיבה אחרת, הוא נענה כאמור בסירוב, מחשש שהבניין עלול לקרוס.

יש לציין כי הוצע לו להשאיר את הכלבים בכלבייה העירונית בכדי שיוכל לישון במלון, אולם הוא חשש להשאירם שם כך, לאור החוויה שעברו בשל הפיצוץ. 

"אתה פשוט נותר אובד עצות" – הוא אומר בתסכול. "כל אחד מעביר את הנושא לטיפול של השני ואין מי שלוקח אחריות. הגעתי באמצע משמרת הלילה ואני אמור לעבוד גם הלילה. אין עליי כסף כי הארנק נשאר בבית, לא בגדים להחלפה, פשוט שום דבר. למי כבר אני אמור לפנות?"

כך נראה הבניין הבוקר לאחר הפיצוץ. צילום: שמואל סרדינס

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]