צילום אילוסטרציה: אשדוד נט

כזכור, ביום חמישי אירע פיצוץ בקו המים באזור התעשייה הצפוני אשר חשף זיהום כבד של מזוט שצף אל מעל פני הקרקע במקום. צוות מקצועי של יובלים, שהוזעק למקום בעקבות התקלה, דיווח על כך למשרד הבריאות, רשות המים והמשרד להגנת הסביבה.

צוות של חברת מ.י.ש הוזעק למקום עוד באותו היום כדי לשאוב את המזוט שצף אל פני השטח, אולם בעקבות חשש שמזוט דלף לתוך צינור הובלת מים, נאסר על העובדים באזור התעשייה הצפוני לשתות או לשטוף ידיים במים שבברזים, וזאת עד לתיקון התקלה בצינור וקבלת תוצאות המעבדה.

לאחר עבודה מקצועית ומאומצת סביב השעון של צוות תאגיד יובלים אשדוד, אספקת המים לאזור שבה לסדרה והחשש מזיהום הוסר.

מתאגיד יובלים נמסר:
"בכדי למנוע זליגה של השמנים לצנרת המים הוגבלה צריכת המים לשימושים סניטרים ותעשייתיים בלבד וזאת לאחר דגימות מים שביצע התאגיד בפיקוח משרד הבריאות. במקביל נשלחה דגימה למעבדה מיוחדת של משרד הבריאות- אשר תוצאותיה התקבלו אתמול ואישרו כי המים ראויים גם לשתייה. הודעה על כך נמסרה לכל המפעלים באזור.

נציגי משרד הבריאות ציינו לאחר סיום האירוע את הטיפול המקצועי והמיטבי של  צוות יובלים אשדוד בראשות המנכ"ל שלמה אטיאס.

יצוין כי בכדי לאפשר אספקת מים מהירה, התאגיד התקין כבר ביום חמישי צנרת מים חדשה, כאשר הצנרת הישנה תשמש אך ורק לגיבוי בעת הצורך. הדבר התאפשר היות והתאגיד ערוך מראש למקרים של טיפול מהיר מקצועי ויעיל בתקלות ובכלל זה החלפת צנרת, וזאת מתוך ראייה אסטרטגית ניהולית של התאגיד לאספקת מים והולכת שפכים ברמה גבוהה באשדוד".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]