יניב קקון וראש העיר לסרי

עד היום רק ארבעה רשויות בלבד מתוך 256 רשויות מעבירות את ישיבות המועצה בשידורים חיים. אשדוד תהיה העיר החמישית שתעשה זאת ובין הבודדות מהרשויות הגדולות בישראל.

כזכור בשנת 2015 העיר אשדוד הייתה הראשונה מבין כלל הרשויות בישראל אשר זכתה בפרס שקיפות שלטונית שהוענק לה ע״י שרת המשפטים הגב איילת שקד. עיריית אשדוד, המשיכה גם לאחר הזכייה החשובה לפעול ולשדרג את השקיפות השלטונית בתחומים נוספים וכעת הנושא יקבל ביטוי גבוה מאוד. לאור ההחלטה שהתקבלה על ידי מועצת העיר לבחון את האפשרות להעביר בשידורים חיים את ישיבות המועצה באמצעות המדיה החברתית ואתר האינטרנט העירוני. הוועדה לשידור חי התכנסה מספר פעמים במטרה לדון ולבחון את הנושא מתוך הרצון לשדרג את נושא השקיפות העירונית המועצה אשר מתקיימות אחת לחודש בעיריית אשדוד.

במכתב המלצות הוועדה שהועבר לראש העיר נכתב כי ביום שלישי ה22/1/19, שמענו, חברי הוועדה המשנה לראש העיר יניב קקון וחבר המועצה עו"ד אלי נכט את סקירתו לנושא של מזכיר הוועדה ד"ר משה דרור ובסופה הוחלט לאמץ את הרעיון , לאחר בחינת האספקטים המקצועיים, התקשורתיים והציבוריים את האופציה של צילום באמצעות מצלמות קבועות באולם המועצה וגם מצלמות רובוטיות (PTZ).

תוך מספר חודשים ייחל השידור החי ויוכלו תושבי אשדוד ליהנות מצפייה בשידור חי של מועצת העיר, מדובר בבשורה חשובה ובעידן חדש של שותפות ציבור ושקיפות באשדוד.