חוב הארנונה של הקשישה צמח לרבע מיליון | צילום: Pixabay

סיפור, על גבול ההזוי שהגיע אמש למערכת אשדוד נט, חשף את סיפורה של תושבת העיר בת 65, בודדה וללא מכרים, שבתוך ימים ספורים חשה כי הבשורות הקשות נחתו עליה ללא הפסקה, ואין איש שיסייע. 

לפני ארבעה חודשים כרתו לבעלה את שתי הרגליים, מאז היה מאושפז בבית החולים ושלשום למרבה הצער, הוא הלך לעולמו. היא בעצמה איננה בקו הבריאות, היא מתקשה בהליכה וצריכה לעבור ניתוח ברגל, מה גם, ביום בו בעלה נפטר התגלה שחלתה במחלת החצבת.

לדבריה, היא קיבלה תרופות מקופת החולים לטובת טיפול בחצבת, אך נדרשה להישאר בבידוד בבית וחל עליה איסור לצאת מביתה, חלילה שלא תהווה סכנה לציבור. כתוצאה מכך, לא יכלה להגיע לבית החולים להיפרד מבעלה המנוח או אפילו לדאוג לקבורתו.

במקרה נחשפה לסיפור מכרה של התושבת, וכך התחוור לה המצב המזוויע. המכרה החלה לפנות לגורמים שונים בכדי לנסות ולסייע לה: "פניתי לרווחה לקשישים, המנהלת אמרה שאין להם איך לעזור בטענה שלא יוכלו לסכן את העבודות הסוציאליות בהידבקות בחצבת. בנוסף, פניתי לקופת החולים והם הפנו אותי למשרד הבריאות, שם טענו שאין באפשרותם לעזור מפני שהיא בבידוד."

המכרה הוסיפה וסיפרה לאשדוד נט: "היא אישה בודדה, בת 65, אינני יודעת כל-כך על מצבה הכלכלי. אין לה כח אפילו להכין לעצמה אוכל. בעקבות מצבה הבריאותי אני דואגת להשאיר לה אוכל מחוץ לדלת. היא ביטלה את התורים והזניחה את עצמה כדי להיות עם בעלה לפני שנפטר."

המכרה מספרת שאת בעלה המנוח ביקשה האישה שלא לקבור בלעדיה, אך במצבה איננה יכולה להגיע לקבורתו. בקול רועד ומצמרר היא מספרת שזו אמרה לה כי אולי, זהו גורלה, ומפני שבעלה לא היה יהודי, נמנע ממנה לשבת עליו שבעה.

בעקבות פניית אשדוד נט למשרד הבריאות, התברר כי היא כלל לא חולה במחלת החצבת

תגובת משרד הבריאות:

"המקרה ידוע למשרד הבריאות, להנ"ל אין מחלת חצבת. היה חשש אך המחלה נשללה ע"י בדיקת מעבדה אבחנתית. נעשה מאמץ לאתרה ולהודיעה שהבדיקה למחלת החצבת שלה שלילית."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]