האבן שהושלכה

שוב ידויי אבנים על רכבים נוסעים בכביש משה סנה בסמוך לבית העלמין. מעיין בילה השבת בחוף הים באשדוד. בדרכו לכיוון היציאה הדרומית עבר בכביש S וכמעט התהפך עם רכבו לאחר שאבנים יודו לעברו. 

"נסעתי בכביש ואני רואה חבורת נערים עומדת על אחת התלוליות במקום. פתאום אני רואה ילד מניף יד, ישר הבנתי שאני הולך לחטוף אבן", כך מספר מעיין לאשדוד נט. הוא מתחיל להאיץ את רכבו על מנת להתחמק מהפגיעה, כמעט מתהפך וסופג את האבן בחלק האחורי של הרכב. "עצרתי את הרכב והתחלתי לרדוף אחריהם", הוא מספר, "אני אחרי התקף לב, אבל הייתי חייב לנסות לתפוס אותם, זה כמעט והסתיים באסון".

מעיין רודף אחרי אחד הילדים ומגיע עד לבית שלו. הוא פונה להוריו ואלה לא נראים מתרגשים מהאירוע. "התקשרתי למשטרה וחיכיתי במקום כמעט שעה וחצי. בינתיים חבורת ילדים צעקה לי מתוך אחד מבתי המדרש במקום, נכנסתי וסיפרתי לרב שם על המקרה. הוא אמר לאחד הנערים 'זה אתה, אתה תמיד עושה את זה'. הייתי בשוק. כשיצאתי משם פנתה אלי האמא של אחד הנערים, אמרה שהבן שלה היה שם אבל לא זרק והיא לא תיתן לו להלשין מי זרק. הזוי ביותר, מחכים שמישהו ייהרג ואז יגידו לא ידענו לא שמענו? איך הורים יודעים שהילדים שלהם עלולים להרוג מישהו וזה לא מפריע להם?", אומר בכעס מעיין.

כאן המקום לציין כי זו אינה הפעם הראשונה שאבנים מושלכות על רכבים נוסעים בקטע כביש זה.

ממשטרת אשדוד נמסר בתגובה:

"במהלך השבת ארעו 2 מקרים שדווחו למשטרה. שוטרי סיור ערכו סריקות אחר חשודים במעשה, שעל פי דיווח הנהגים מדובר בילדים, אך ללא ממצאים. משטרת ישראל רואה בחומרה את מעשים אלו ותפעל למיגור התופעה הזאת".