צילום: שמואל סרדינספרשת "ליל האימה" באשדוד - אלכסיי אפטוב, פרץ לבית שכניו מגג הבניין ודקר אותם קשות. אלכסנדר ואישתו גבריאלה, שנדקרו במהלך התקף האלימות, הצליחו להמלט בכוחות אחרונים מדירתם. הם מצאו מסתור בבניין סמוך בביתה של תושבת העיר שפתחה את ביתה לסייע להם, ובכך הצילה את חייו של אלכסנדר.

אפטוב, שנורה על ידי השוטרים שהגיעו לעוצרו, נפצע באורח קשה ועבר ניתוח מציל חיים. לאחר שהוטב מצבו, הוא נחקר על ידי המשטרה וגם שוחח עם עורך דינו - עורך הדין יאיר לחן. בחקירתו טען אפטוב כי שמע קולות שהורו לו לבצע את המעשה. על הדברים חזר אפטוב גם בפני סניגורו.

"ברור שמרשי זקוק לבדיקה של גורמי רפואת הנפש, לבדוק את מצבו הנפשי. הדברים שדיבר לא היו הגיוניים, ועל כן בכוונתי לבקש הערכה פסיכאטרית של מרשי", אמר לאשדוד נט עורך הדין ליאיר לחן. 

עו"ד יאיר לחן יבקש הערכה פסיכאטרית

"אנחנו עדיין סבורים שהירי לכיוון מרשי לא היה נחוץ", אומר עו"ד לחן, והנושא עדיין נמצא בבדיקה של מח"ש. חשוב לציין  בעניין זה כי השוטרים שהגיעו לעצור את אפטוב, ביצעו את הירי לאחר שהאחרון נופף בסכין לעברם והתקדם בצורה מאיימת.

באדיבות הזוג אקימז'נוב

 עדותה המצמררת של גבריאלה אקימז'נוב, שהיא ובעלה נקלעו לאירוע הקשה על לא עוול בכפם. הזוג הצעיר התחתן לפני חצי שנה ורק החל את חייו, וכבר נאלץ להתמודד עם טראומה קשה שתלווה אותם עוד זמן רב.