ימים טובים עוברים על ראש הממשלה, שנותיו הרבות כמנהיג ניכרות בהליכותיו והוא מרגיש נינוח ובטוח לא רק לפתוח את לשכתו ולשדר לייב בפייסבוק, אלא גם לחשוף את עולמו הפנימי ואת האופן בו רואה האדם בנימין נתניהו את הציבור אותו הוא משרת. אולי זה הביטחון של מי שאוחז בהגה למעלה מעשור, ייתכן שזוהי הכרה עמוקה בצדקת הדרך, ואפשר שזה רפלקס מותנה של הילד מרחביה שמעולם לא העבירו לשיכון ונתנו את ביתו ליזמים עשירים – כפי שקרה למאות ילדים בגילו שחיו עשרות מטרים משם, מה שבטוח הוא שראש הממשלה בנימין נתניהו באמת מאמין שאם אין לך דירה, אתה אשם בזה.

עזבו לרגע את האפיל המפוקפק של הדוד העשיר שמגיע לביקור אצל המשפחה הפשוטה אך החמה ומדבר ללא הרף על כל הטוב והשפע שימטיר על בני המזל, שכחו לכמה רגעים את  המספרים של ד"וח העוני מלפני שבוע ואת העברת התקציבים לא לפריפריות ולא לרווחה, שימו לשנייה את ההבדלים בין עשרות תושבי עמונה לעשרות אלפי תושבים בגליל, ותקשיבו פעם אחת לראש הממשלה שלכם:

הוא מצא את הפתרון למשבר הדיור ("תקנו דירות!") , אלה אתם שבחרתם לא ליישם אותו ("יש כאלה ששמעו ועשו, ויש כאלה שלא עשו").

נתניהו מאמין שאנשי ה "כאלה שלא עשו" בחרו שלא לקנות דירה, בחרו לא להשקיע את כספם נכונה, בחרו להיוותר מאחור, בחרו להפקיר את גורל ילדיהם ובחרו להזניח את עתידם, הוא בכלל לא מעלה בדעתו שהאמת פשוטה בהרבה: לאנשים הללו לא היה להם כסף. נתניהו מאמין שאנשי ה "כאלה שעשו" – אלו שלקחו בשתי ידיהם את הטיפ הנדיב שהעניק להם לפני שש שנים, שהשקיעו את כספם בחכמה, שנהגו באחריות, שכלכלו את צעדיהם בשום שכל והצטיינו כיצורים תבוניים ושקולים, הוא בכלל לא מעלה בדעתו שגם כאן, האמת פשוטה בהרבה: לאנשים האלו היה כסף.

עד שנתניהו ושריו על תכניתם "המרהיבה" לשיקום הדרום והצפון יבינו שכדאי קודם ליצור מקומות עבודה, להציע חינוך ברמה גבוהה, ולספק שירותי בריאות מינימליים כדי למשוך קונים אמתיים ולא משקיעים שרק ימשיכו להחזיק דירות בפריפריה כדי להיות בעלי בתים של אנשים שאין להם כסף לרכוש דירה, כדאי שנמהר להפנים: ככל שזה תלוי בראש הממשלה, אתם הם הנרפים, העצלנים, חסרי המעוף ונטולי הכישרון, אתם אלו שלא היה בידכם הכסף, אתם אלו שלא הצלחתם לשים יד על דירה.  

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]