זה לא היה רחוק מלהסתיים בהשפלה שראש הממשלה כמעט הביא אותנו אליה שוב ושוב כפי שהביא אותנו בעמוד ענן. אבל משמיים אוהבים אותנו ובזכות חוסר החוכמה שלהם -  החמאס קיבל את הסכם הפסקת האש רק לאחר שהוא הוחלש צבאית ומדינית, המנהרות הושמדו, מערך ייצור הרקטות ספג מכה אנושה. למעשה חמאס איבד כמעט את כל יכולותיו הצבאיות.

בסופו של דבר אנחנו יוצאים להפסקת אש כאשר ארצות הברית מקדמת החלטה של מועצת הביטחון, שמעגנת את הפסקת האש הזאת בחוק הבינלאומי וגם מזכירה את דרישות ישראל לפירוז.

אנחנו יוצאים להפסקת אש כאשר לחמאס יהיה עניין לשמור על השקט בעקבות הצורך לשקם את רצועת עזה מהריסותיה הנוראיות.

אנחנו יוצאים להפסקת אש כאשר חמאס לא קיבל אפילו "הסדרה קטנה" שיכול היה לקבל לפני שמונה ימים לפני שהפר את הפסקת האש בפעם האחרונה.
ישראל, לעומת זאת, לא ויתרה על דבר, אלא פשוט הסכימה לאותה הפסקת אש שהקבינט אישר כמה ימים אחרי תחילת מבצע צוק איתן.

חמאס ימשיך להיחלש כאשר כבר בימים אלה המצרים הורסים את מנהרות ההברחה ברפיח ואנחנו מפקחים על הסיוע ההומניטארי שעובר במעברים. כשיפתח מעבר רפיח, יפקחו אנשי אבו מאזן שלא יעברו כלי נשק וחומרי לחימה ממצרים לעזה.

נכון, שלמנו מחיר כבד של חיילים אשר נפלו בקרבות. שלמנו בדמעות ובהרבה מאוד כסף, אבל יש לזכור שיצאנו למלחמה ולא לטיול. יצאנו למלחמה ושבנו ממנה כשידנו על העליונה.

בלבנון הביטו וראו את ההרס בעזה וכך הסורים וכך כל מי שהשתעשע עם עצמו לצאת למלחמה עם ישראל. 

המשא ומתן הקשה על ההסדרה יימשך חודשים ארוכים והצלחתו תקבע במידה רבה אם תהיה רגיעה ארוכת טווח. לישראל יש אינטרס שהרצועה תשוקם, גם אם זה ייקח עשר שנים, ושלאזרחי עזה ולחמאס יהיה מה לאבד.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]