הבוקר ישבתי בבית קפה ושמעתי שיחה אקראית בין אישה לעובר אורח.

הוא אמר לה שכולם מושחתים, אף אחד לא עשה כלום עד היום והיא הגיבה: "הנה אייל בן שמחון (תוך שהיא מפנה אלי מבט) אפילו שלא תמכתי בו אני מודה שהוא עשה המון...." האיש שלא הבחין בי, אמר בכעס: "אייל בן שמחון? עוד מושחת, לא שילם מים על הדירה שלו...." וצוטט כל מיני גיבובי שטויות הזויות שנאמרו עלי כשרצתי לבחירות.

הבטתי בעיניו הזועמות של האיש ובמקום לפתח אליו אנטגוניזם, ראיתי בו כתינוק שנשבה. הוא נשבה בידי אלו שהפיצו נגדי סיפורים הזויים שקירבתם למציאות כקרבתו של כדור הארץ למאדים. 

חייכתי לעצמי, איזה מזל שאני כבר לא שם.
מילותיהם של המילים שנכתבו בספר תהילים כמו התנגנו בתוכי:

מי האיש החפץ חיים,

אוהב ימים לראות טוב.

נצור לשונך מרע

ושפתיך מדבר מירמה

סור מרע, עשה טוב

בקש שלום ורדפהו.

כאיש תקשורת וכבעלים של האתר אשדוד נט, סובבים אותי יום יום אנשים פוליטיים ו/או פעילים מקורבים למפלגות שמתמודדות. אני נותן יעוץ למי שאני מעריך ומקשיב לרובם.

בכל אשר אני הולך, אוזניי מתמלאות במילים קשות שנאמרות האחד כנגד השני כאילו היה מדובר באנשי חמאס כנגד היהודים ולהפך. כאילו מדובר בסכנת נפשות של ממש. אני לא שומע חזון, אני לא מזהה תקווה, רק הפחדות ועוד הפחדות וקונספירציות.

אני פוגש באנשים שפויים שהחליטו להיכנס לפוליטיקה כדי לשנות, אולם במקום לנצח אותה מסתבר שהיא מנצחת אותם. ברגע שהם התחילו את המהלך, כל פעולה הופכת להיות דרמה גדולה וכצופה מהצד אני מגלה אייך אנשים חיים פשוט בסרט.

יהיר מצדי לבקר את האחרים שנכנסים לעולם הפוליטי, להפך אני צריך לברך את כל מי שמחליט לעשות מהלך אמיץ ולקוות שהוא יגשים את היעדים שהציב לעצמו.

באופן אישי, למרות שנבחרתי 3 קדנציות ברציפות (לאחר הפעם השלישית התפטרתי) לא השגתי את היעדים שהצבתי לעצמי, משמע נכשלתי. למה נכשלתי? זה כבר לא חשוב!

אסור לאדם להטיל את אי הצלחתו באחרים, ברעים, בפוליטיקאים שפחדו ממנו וכו'. מי שיעשה זאת, לעולם יישאר תקוע מאחור.

צריך להודות - או שאתה מנצח או שאתה מסביר. בקריטריונים שהצבתי לעצמי בחיים – אין הצלחה חלקית, אין כמעט, אין קרוב, אין ליד – או שהשגת את המטרה או שלא ואני הייתי בצד של הלא –
עובדתית, חשבתי שנועדתי לשנות את העולם. עובדתית,  העולם לא רצה שאני אשנה אותו.
זכותו! מי קבע שהצדק שוכן אצלי?!

גם אם את אתה ואני לא נשנה את העולם, בואו לפחות נכוון סביבנו – באו  נחפוץ חיים - נסלק את הרע מתוכנו באמצעות חיוך ושלווה. נסור מרע, נעשה טוב נבקש שלום ונרדפהו. אם נלמד לעשות זאת....שום הון שבעולם לא ישווה לתחושת השלמות הפנימית שתאפוף אותנו.

שלכם באהבה אייל. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]