אם ננסה להכניס למשפט אחד את כל הרעיון אזי – "ואהבת לרעך כמוך" הוא כל התורה על רגל אחת.

כל ישראל ערבים זה לזה הוא הביטוי שכל יהודי נושא באחריות על שלומו ורווחתו של חברו.

לכלל זה משמעות מפליגה על תפיסת היחיד את עצמו ואת אחריותו לזולת, שכל ישראל נקראים נפש אחת...

עם ישראל נחשב לעם הנבחר קבוצת אנשים שיש לה את "הנקודה שבלב", קבוצה המרגישה כי יעודה הוא לרכוש את התיקון בעצמה וללמד אותה לכל העולם.

הקבוצה נקראת "ישראל"(מהמילים "ישר" - "אל"), בכיוון - ישר לאל, ישר לנתינה ולאהבה כלפי הזולת. מי שנמצא במצב כזה, הוא נקרא ישראל והוא הנבחר.
המטרה - להעלות את עצמנו מעל האגו ולהגיע לדרגת הבורא. זוהי התוכנית של הטבע. המשימה של האנשים, שמרגישים ומבינים את הקריאה הזאת, היא לסחוף אחריהם את כל האנושות, ואלה שעוסקים בכך הם הנבחרים.

האם אנחנו שם? האם הנבחרים הולכים בדרך זו?
אולי כפרטים יש בנינו מלאכים בשר ודם, אולם כמדינה, אנו עושים בדיוק ההפך - ממדינת רווחה בתחילת דרכנו, הפכנו משנה שלשנה למדינה קפיטליסטית חזירית יותר ויותר שהופכת אותנו למעשה למדינת עולם שלישי המייצרת רווח לעשירים ורעב וסבל לעניי עירה. המדינה משליכה את הרווחה והסיעוד לאשפה, או על כתפי האזרחים המשלמים עבור שירותים אלו. מנהיגי המדינה שכחו להוביל אותנו אל היעוד שלנו כאומה. כמה זמן יוכלו המלאכים בשר ודם לקחת על עצמם את הנטל של המדינה?

בשנים האחרונות הוקמו בתי תמחוי כפטריות אחרי הגשם, זו אמנם מסורת יהודית  של ערבות הדדית שהוקמה עוד בימי התלמוד והמשנה,  אך אנו חיים כאן ועכשיו במדינה מסודרת ומתוקנת, האם כך צריכה להתנהל מדינת היהודים, האם ראוי שחיו בה רעבים, האם זהו הכרח או תולדה של מדיניות מכוונת ?

הכלכלה בעולם קורסת ולהערכתי קריסה זו נובעת מהסיבה שאין יציבות בעולם שאין בו איזון, בעולם שרק מעטים ממנו  גורפים את הרוב (ההכנסה החודשית הממוצעת של המאיון העליון היא 441 אלף ש"ח בחודש) . זה יהיה חייב להשתנות וזה ישתנה רק לאחר שכלכלות יקרסו כאן כמגדל קלפים.
עולם בלי הרמוניה לא יכול להתקיים. מהי הרמוניה? הרמוניה היא בדיוק מה שצווה עלנו בערבות ההדדית. הרמוניה היא איזון, הרמוניה מתבטלת כשלצד אחד יש יותר מידי ולאחר אין. עולם בלי הרמוניה הוא עולם שמושגי האושר ואהבת האמת לא יכולים להתקיים בו. זהו עולם שבו האנשים הם חסרי מנוח ולא מוצאים שלווה לנפשם ולו מהסיבה שההרמוניה לא שולטת בו. זהו עולם שאין בו שובע ולכן אין בו סיפוק ושלווה.
העולם הוא בדיוק כמו גוף האדם - ברגע שההרמוניה משתבשת בו, הגוף נהיה חולה ואת זה יכול להסביר לך כל רופא.

כיצד מתחילים בשינוי  וחוזרים לייעודנו כעם וכמדינה?
יש לחוקק חוק יסוד במדינה המחייב את ממשלות ישראל לדורותיהם לערבות הדדית במדינת ישראל, שערבות זו תהיה נר לכל תקציב מדינה, לכל פעולה של פוליטיקאי כזה ואחר. הם יהיו מחויבים לפעול אך ורק תחת חוקי הערבות ההדדית במדינה. כל פעולה ממלכתית  שתהיה נוגדת את הערבות ההדדית תוכל להתבטל בבג"ץ בטענה שהיא נוגד את חוק היסוד – חוק הערבות ההדדית.
חוק זה יהיה הראשון מסוגו בעולם! הוא ייחקק דווקא בישראל וכך מדינת ישראל/העם היהודי יגשים את ייעודו כאור לגויים, כעם הנבחר.
בימים מאלו אנו מציינים את היום בו קבלנו את התורה והתורה מבחינתי היא ספר חברתי למופת. בימים אלו חובה לחשוב שוב כיצד להגשים  את זכות קיומנו כאומה למופת והדרך היחידה להגשים זאת היא ע"י הנפת הדגל - "אהבת לרעך כמוך". שזה בדיוק ההיפך מקפיטליזם חזירי ודורסני.

שלכם באהבה אייל

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]