הנה זכינו אתמול ביום הקדוש והנורא אשר כל מי שמבין יחושו חזקים שרוח מיוחדת ממרום הייתה בבית המדרש ובשעת הסעודת מצוה, ודאי האבות הקדושים רוחם ממרום הייתה עימנו והיום עומדים ומרגישים כשש אנכי על אמרתך, ששים ושמחים שמחה מרובה מאוד על הזכות הגדולה, הרוח המיוחדת אשר הייתה ברוב עם הדרת מלך אך כמוצא שלש רב היה עוד כוחות שהיה אפשר לינוק שהשארנו אותם.
אך בכוחות חזקים ובימים המיוחדים אשר נשאר לנו לפני חג השבועות, חג מתן תורה ובשבת קודש המיוחדת הזאת אשר חכמים קראו לה "שבת דרך ארץ", כפי שנאמר: דרך ארץ קדמה לתורה, לפני מתן תוהה זה זמן של דרך ארץ וזו שבת דרך ארץ. נחזק עצמנו ונרומם עצמנו לאסוף את השלל רב שנשאר ולהכין עצמנו למתן תורתנו.
והשבת הקדושה הזאת נרבה בקריאת תהילים, דוד מלך ישראל חי וקיים וכוחו וזכותו רמה וגדולה ועד כמה, הגמרא במסכת סנדרין ק"ג אומרת: אמר דוד להקב"ה: ריבונו של עולם מפני מה אומרים אלוקי אברהם אלוקי יצחק ואלוקי יעקב ואין אומרים אלוקי דוד, דוד רצה בתוקף שבכל תפילה יאמרו אלוקי דוד כשם שאומרים אלוקי אברהם יצחק ויעקב ומדוע?, משום שהזכרת דוד המלך מעוררת רחמים על עם ישראל.
ולכן ביותר בשבת הקדושה הזאת, שבת דרך ארץ, נרבה באמירת תהילים ובדבקות בהקב"ה וכאשר קורא האדם את התהילים ישתדל לבטל עצמו, לבטל מחשבותיו, רצונותיו ויהיה בגדר של ונפשי כעפר לכל תיהיה ועל ידי כך כל המזיקים וכל הקמים עליו לרעה מתבטלים.
ויהי לרצון אמרי פי והגיון ליבי לפניך, ישתדלו להעתיר עלי ברחמים ובתחינות שיושיענו הקב"ה ויגאלנו גאולת הנפש וגאולת הגוף.
ובזכות דוד מלכא משיחא ובזכות השבת הקדושה נשמע ונתבשר בשורות טובות ישועות ונחמות ונראה בקרוב אור גדול, האבות הקדושים יעמדו ויעזרו ויושיעו.
שבת שלום ובשורות טובות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]