היום בחרתי לשתף אתכם בחוויות של אישה שאיתה אני עובדת על ההתפתחות האישית שלה מזה מספר חודשים. נפגשנו לראשונה כאשר היא היתה בתחושה של בלבול ותקיעות באשר לכיוון אליו זורמים חייה, וכעת, בתקופה נוכחית, היא חווה התחדשות ומהפכים כמעט בכל התחומים. קיבלתי את אישורה לכתוב ולסכם את הדברים ששיתפה איתי ללא ציון שם כמובן, כך שיהוו דוגמא והשראה עבור כולנו:

"לראשונה בחיי אני מרגישה שאני מתבססת עם איזושהוא עוגן פנימי. ישנם אירועים שקורים לי ולסביבתי הקרובה בתקופה האחרונה אשר ממש שומטים לי את הקרקע מתחת לרגלי. אמנם דברים שביקשתי לעצמי, אך כולם הגיעו בבת אחת וביתר שאת. בבת אחת נפתחו כמה חזיתות חדשות בחיי שעלי להתמודד איתם. כולם - דברים טובים שכאמור ביקשתי לזמן לחיי אך כשהם באים הם לפעמים מרגישים כאילו וזה יותר מדי להתמודד איתם עכשיו, ועוד כולם בבת אחת.

"ולצד התחושה הזאת - באופן מפליא יש גם תחושה אחרת הנמצאת ברקע של כל אלו: זוהי התחושה שדווקא בעזרת כל הדברים הללו אשר מעוררים חשש, פחד, אי וודאות ולחץ - התעורר שקט פנימי, שקט שהגיע בעקבות ביטחון פנימי מאוד חזק שאני נמצאת במקום הכי נכון לי, שאני מתמודדת עם כל הדברים הללו עכשיו בבטחון ובידיעה שזה ממשיך לבסס לעצמי את הבטחון שיש לי. שאני בטוחה בדרכי, בבחירותיי, שאני עושה עכשיו את הדברים שמרובם תמיד תמיד פחדתי. אז לצד החששות שהם כמו עשבים וקוצים בגינתי, יש גם פריחה מתקתקה ויפהפייה של כוחות הממתינים להראות את כוחותם עוצמה פנימית המזדקרת החוצה".

אלו היו עיקרי דבריה. מדוע אני משתפת עמכם את כל זה?

מתוך כך שאני יודעת ומכירה את המקום ממנו היא התחילה ויש עוד הרבה אנשים כמוה, אשר נמצאים בתקופות בחייהם בהם לא היה נראה שיש דבר מה מתקדם, חדש או מתפתח, ולומר לכם שתחת התייחסות ראויה, לאט לאט, רואים שהחדש דווקא כן מפציע. כי כשמתחילים לעשות משהו חדש - עבודה חדשה, פרק חדש בחיים, פרידה, יציאה לגמלאות, אפילו תספורת חדשה - מתחבא בתוכו דבר מה חדש, למרות שזה נראה לנו טבעי לגמרי.

התחדשות. צילום: יפעת סנטו

וכשמתחילים לעשות משהו חדש אחד אז יש התרגשות, ציפייה, חשש.

אבל מה אם זה לא רק "חדש" אחד? מה אם יש לנו הרבה התחלות חדשות מכל כיוונים חדשים - אז כבר יש: התחדשות. שזה כבר לא כזה ממוקד, אלא זוהי תקופה החובה בתוכה התחדשות בכמה וכמה תחומים.

יש כאלה שיראו את זה כאילו העולם מתהפך והם מאבדים בו אחיזה של מה שמוכר ידוע ושגרתי, שכבר לא יחזור להיות כפי שהוא היה פעם. אנחנו מתחילים ואנחנו לא יודעים לאן זה ייקח אותנו.

והיא עכשיו בתקופה כזו של חדש. אז יש שם קצת לחץ, וקצת חשש, וקצת אי ודאות, וגם קצת "מה אני צריכה את זה?" ו"למה לא להישאר איפה שנוח? אז מה אם לא כל כך אהבתי את זה - אז מה?"

אז לצד החשש, איך להתמודד עם תקופה של התחדשות?

להזכיר לעצמנו שכל דבר חדש שמגיע, מגיע לטובה, אנחנו לא נועדנו לעמוד במקום, אנחנו פתוחים כל הזמן לשינויים ולהמציא את עצמנו מחדש כדי לראות איזה פוטנציאל בנו נוכל לממש? איזה עוד דברים מופלאים נגלה על עצמנו? ההתחדשות מאפשרת את כל זה.

אם אתם נמצאים במקום שקשה לכם, שאתם מרגישים שההתמודדות קצת כבדה עליכם עכשיו, שאתם מפחדים ממה שעשוי להגיע, שאתם לא יודעים אם תתפקדו כמו שצריך, אם לקחתם סיכון ותפסידו בו, זכרו:

נכון אתם מפחדים ויש עליכם הרבה לחץ, ובמקביל לכך, מה קורה? תחפשו מעבר לכל התחושות ה"קשות" את הדברים ה"טובים" שהסיטואציה הזו מביאה איתה, תמנו אותן אחת אחת והן יהיו לכם כעמוד תווך כאשר אתם עומדים אל מול האתגרים בחייכם. הם יהוו את העוגן כאשר תביטו בו ותגידו "אני עושה את זה! אני ממש עושה את זה! קשה לי ואני מתמודד ואני מגלה על עצמי דברים חדשים שמפתיעים אותי ודברים שמעולם לא חשבתי שאחשוב על עצמי".

סממנים שתדעו שאתם בתקופה של התחדשות:

  • יכול להיות שתפתחו תחושת ביטחון פנימית מאוד חזקה, כמו שאתם מתחברים בחבלי עבותות אל היכולות העצומות שקיימות בכם.
  • יכול להיות שתרגישו יותר בנוח לפעול במקומות שבעבר חששתם לגמרי.
  • יכול להיות שתהיו קצת פחות חרדים באשר לעתיד שלכם.
  • יכול להיות שתפתחו קצת יותר אמונה בעצמכם ובבריאה.
  • יכול להיות שתשימו לב שאתם נותנים לאנשים הנמצאים סביבכם כוח, מעצימים אותם בדרך שלהם גם אם אתם לא שמים לב לזה. האנרגיה שלכם משתנה והיא משפיעה על הסביבה המאוד קרובה שלכם.
  • יכול להיות שאתם תהפכו למוקד עניין בסיטואציה חברתית או אחרת, שתמשכו אליכם סקרנות או מבטים או שאלות בנוגע אל מי אתם. וכשאתם עונים- שימו לב לביטחון שיוצא לכם דרך המילים.
  • יכול להיות שתרגישו יותר איתנים פיסית, שהיציבה שלכם תשתנה או שתקבלו מחמאה מאנשים אחרים, גם אם לא עשיתם דבר על מנת לשנות את הופעתכם.
  • יכול להיות שתרגישו בנוח ובטחון ללכת "נגד הזרם", לעשות דברים הפוך ממה שהסביבה בהם אתם נמצאים עושה, וזה ירגיש לכם באופן מפתיע לא מלחיץ ולא תהיו מודאגים מ "מה חושבים עלי".
  • יכול להיות שתתפתח בכם ידיעה ברורה של מה אתם רוצים. באופן מדוייק ומזוקק. אל תתנגדו לזה. אל תפעילו כבר את כל השכל וההגיון שיבטלו את זה- תנו לזה לשטוף אתכם בשמחה שאתם מחוברים לרצונותיכם.

בכל תקופה יש לנו הזדמנות לחיות התחדשות בחיינו, אולי זוהי התקופה עבורכם - עכשיו?

יפעת סנטו היא מתקשרת ומנטור רוחני.

מוזמנים להגיב, לשלוח שאלות ולהתייעץ 054-3339791- , באתר הבית להתפתחות אישית ורוחנית או  במייל

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]