הודיה

האם אנו מאפשרים לעצמינו ברגעי חסד לראות בחיינו את הבריאות, הזוגיות, ההורים, המשפחה, הילדים, האוכל שזמין לנו, הבית החם שאנו חוזרים אליו בסוף יום עבודה, העבודה עצמה ועוד, האם כל הטוב הזה מגיע לנו? או שאנו צריכים לזכור להוקיר תודה על כל הטוב ופחות הטוב בחיינו.

נכון, לא תמיד במציאות חיינו אנו מוצאים על מה להודות ואף מתקשים לחשוב על זה.  אך כדי למשוך אלינו שפע ולהיות במציאות של הודיה עלינו לחפש על מה להודות ולהתמקד במיוחד בדברים הקטנים בחיינו. להודות על מה שטרם קיבלנו או היינו רוצים לקבל. בפעולה זו אנחנו מפעילים ומאמנים סגנון מחשבה חדש. ומתחילים לתת תשומת לב לכל הדברים הטובים שקורים לנו. מה שיש לנו, וגם מה שהיה לנו כל הזמן ממש מתחת לאף. אזי גורם לנו להרגיש טוב ואף להיות מופתעים מכמה חיינו נמצאים בדיוק במקום הנכון לנו. ובכך ליצור מעגל חיובי של משיכת שפע וטוב לחיינו.

להכרת תודה בחיינו יש מקום גבוה בסולם הערכים שחונכנו משחר ילדותינו. חלקנו שוכחים במהלך החיים את הכרת התודה וזה תופס חלק קטן במציאות חיינו אם בכלל . ולחלקינו הכרת התודה שגורה בפינו על כל שעל וצעד בחיינו מתוך הבנה גבוהה שיש כח שאחראי על כל מה שמתרחש בחיינו ועל זה צריך להוקיר תודה בכל הזדמנות ובכך למשוך אלינו שפע רב נוסף.

יש לדעת כי מחקרים שנעשו בתחום מצאו שהכרת תודה מובילה לתוצאות חיוביות בתחומים החיוניים לאיכות חיינו כמו בריאות יותר טובה, סיפוק, ביטחון עצמי, אופטימיות, תקווה ואמפתיה, ומספקת את כמיהתנו לשלווה פנימית ולאושר.

תרגול הכרת תודה:

קחו למשל יום רגיל אצלכם וכתבו על אותם חמישה דברים קטנים שעשו לכם טוב במשך היום. אילו רגעים טובים יש בו? טיול עם הכלב? שיחה כיפית עם אמא/חבר? חיבוק מאדם אהוב? תרשו לעצמכם באמת ליהנות מזה לרגע אחד. כשאנחנו מודים, אנחנו לא לוקחים כמובן מאליו אלא נהנים וסופגים את החוויה קצת יותר. גם אני מתרגלת את זה כל יום. וגם אתם יכולים.

הודיה פרטית שלי:

אבי שמואל כהן ז"ל ניפטר בשנת 2010 באופן פתאומי. חסרונו מורגש באופן ברור אצלי ואצל ומשפחתי עד היום בכל תחומי החיים. מאותו יום פטירתו בחרתי להתמקד בהוקרת התודה לבורא עולם על שזיכה אותי להיות הבת של אבי שזכיתי לחיות בקרבתו , להתחנך על ידו ולזכות באהבתו. לאבי אני מודה כל יום על חוכמתו הרבה שהעביר אלי מתוך שיחותינו הרבות, על צניעותו ואהבתו הבלתי מתפשרת למשפחתו.

אומנם אבא שלי כבר לא בחיים אך בכל הזדמנות אני מתמלאת בתודה גדולה על חיי לצידו. עצם הוקרת התודה מביאה לחיי ברכה, שלוות נפש וגוף, אופטימיות ותקווה. והבחירה להתמקד בטוב מושכת לחיי שפע של רוגע, אהבה ושלום.

בנוסף, בהזדמנות זו אני רוצה להוקיר תודה על הפרגונים שאני מקבלת מהסביבה על המאמרים שלי, זה מחזק אותי ומדרבן אותי להמשיך בדרך היצירה והמודעות.

חגית כהן- מנטורית לצמיחה,  054-4617146

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]