צילום: דוברות איחוד הצלה

"קודם כל אקדים ואומר שאני חרדי ומתגורר באשדוד במשך למעלה מעשור, אני נגד כפייה דתית ולכן אני חושב שהמאבק נגד הכפייה הדתית הוא מוצדק והגיוני. אני ועוד רבים כמוני חושבים שהדרך הכי טובה לחיות ביחד במדינתנו הקטנה היא אפשרית רק אם נכבד האחד את השני ונאפשר לכל אדם לחיות את חייו כרצונו, ולכן אסור שתהיה כפייה דתית. זה שאני שומר שבת זה לא אומר שאני צריך לכפות את שמירת השבת על אחרים שאינם מעוניינים לשמור שבת.

ולכן אני בעד המאבק שלכם וחושב שהוא צודק, אבל מה שגרם לי לכתוב כאן כי אני חושש שחלק מהחברים כאן הלכו כמה צעדים קדימה והגזימו, ואסביר למה אני מתכוון, זה שאתם נגד כפייה דתית זה לא אומר שצריך להסית נגד החרדים ולדבר נגד כל דבר שהם מייצגים, כפי שאתם רוצים שיכבדו אתכם ואת אמונתכם, כך תכבדו את האחר ואת אמונתו, וזה הולך לשני הצדדים, גם חרדים כלפי חילונים וגם חילונים כלפי חרדים.

וכשאני רואה הודעות שאינם קשורות למאבק נגד הכפייה הדתית אלא סתם הודעות שמראות את החרדים כאילו הם מעוניינים להשתלט על העיר (לי זה מזכיר תקופות אפלות לפני כמה עשרות שנים שכך דיברו על היהודים) או הודעות שכל תכליתן הוא להגחיך את החרדים ואת מנהגיהם ״המשונים״, גם זה אינו במקום. זה בוודאי לא משרת את המאבק שלכם. וזה רק עושה נזק וגורם לפילוג בין המגזרים.

אתם צריכים להבין שהחרדים כמו כולם חיים פה בארץ כי זו המדינה של כולנו, והם לא ״משתלטים״ על העיר, אלא גרים בה כמוכם בדיוק. זה שכרגע יש מאבק מוצדק זה נכון, אבל זה עדיין לא מתיר לאף אחד להסית נגד המגזר החרדי. בחרתי לצרף תמונה של מתנדבי ארגון ׳איחוד הצלה׳ מאשדוד שמחרפים את נפשם למען כלל התושבים, הארגון שמתנדביו הם חרדים, חילונים, נשים, גברים, הוא הדוגמא לכך שאפשר לחיות ביחד גם אם אנחנו לא תמיד מסכימים האחד עם השני. תזכרו את זה ובואו נחיה ביחד בארץ שלנו בלי שנאה, ובלי הסתה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]