הפגנת המחאה ברחבת העירייה

"לקח לי הרבה זמן לאגור כוחות ולצאת עם צעקה, שבאה מעומק נשמתי... קוראים לי אירנה רבינוביץ. עליתי ארצה לפני 14 שנים מעיר עשירה בהיסטוריה יהודית. וילנה שמה. רק כדי לסדר לכם אוזן, אזכיר, שבוילנה נולד וחי הרב אליהו בן שלמה זלמן - הגר"א- גאון מוילנה. זה סתם בשביל ידע כללי.

חברים נכבדים, ישראלים "צברים" ועולים חדשים מכל העולם! אני פונה אליכם: הגיע זמן, שתרימו קול לטובת קהילה אחת מהגדולות במדינה הזו - לטובת קהילה של דוברי רוסית. אני בכוונה לא כותבת "רוסים", כי זה לא נכון. אנחנו לא רק רוסים, אנחנו גם אוקראינים, מולדובים, ליטאים, קווקזים, בוכרים. 15 מדינות שונות היו בבריה"מ. וכל אחת עם השפה שלה והמנטליות שלה. מה שמייחד אותנו, זה העובדה, שבאיזה שהוא שלב כולנו הפכנו להיות ישראלים. בזכות ולא בחסד!

מה זה קשור? תשאלו, אסביר את עצמי: לפני כמה ימים קראתי פוסט בפייסבוק על כתבה, שפורסמה בעיתון אשדוד. בכתבה הזאת אחת מהעובדות הבכירות בעיריית אשדוד - גב' זהבה אזרן שמה - מגדירה את כל העליה מבריה"מ: "מיליוני נוכרים, שעלו בחסות חוקי נירנברג הנאציזם, שחוקק בעקבות התבוללות של יהודים 3 דורות",(דרך אגב, לפי חוקי נירנברג גב' אזרן - יהודיה טהורה, הייתה נשרפת באותו תא גזים עם אלה, שהתבוללו 3 דורות).

נדמה לי, שאפילו הנייר, שבו הדפיסו את הכתבה, הסמיק מרוב בושה! זרם האינטליגנציה של גב' אזרן נגמר במשפט:" עברנו את היטלר, את סטלין, נעבור גם אותכם". דווקא המשפט הזה הקפיץ אותי! זה, שגב' זהבה אזרן חסרת תרבות וידע, היה לי ברור מהתחלה. אבל מתברר, שהיא גם חסרת שכל ובושה! "עברנו את היטלר, את סטלין, נעבור גם אותכם!" על זה אי אפשר לשתוק! מקווה, שגם אחרים יגיבו.

זה רק סיפור קצר של משפחת " נוכרים" אחת... אז ככה: גב' אזרן, אני אירנה רבינוביץ, ילידת העיר וילנה, עולה מ-2004. נינה גאה לראובן רבינוביץ ז"ל- רב נכבד בעיר באקו באזרבייג'ן. אני גם נכדה גאה לאפריים רבינוביץ - קצין בצבא הסובייטי, שנהרג בימים האחרונים של מלחמה עם נאצים. אני גם נכדה גאה של סבא שני, שנורה למוות בחצר ביתו בליטא על ידי חיילים סובייטים. אני נכדה ובת גאה לשתי נשים גיבורות, שנשלחו לסיביר, ברחו משם ו-50 שנים חיו תחת שמות בדויים, עד שהשלטון סובייטי קרס.

וזה רק סיפור של משפחה אחת. יש יותר ממיליון סיפורים כאלה! אבל זה שייך לעבר, היסטוריה! בהווה שלי אני גם אמא גאה לחייל צה"ל, שהכיר את רצועת עזה לא מסיפורים, שזחל במנהרות של חמאס והשתתף בפעילות מבצעית בזמן שירותו ביחידה קרבית. גב' אזרן, גם הבן שלי הגיע ארצה, כדי "להרוס את ארץ ישראל ועם ישראל"? גב' זהבה אזרן, מה את יודעת על היטלר וסטלין? מה את יודעת על מסורבי עליה? או על סעיף מספר 5 בחוק הסובייטי, שהיה סוגר  את כל הדלתות ליהודים? מה את יודעת על רופאים, שהלכו לכלא רק על זה, שעשו ברית מילה לתינוק יהודי?

שמעת על מורים לעברית, שגם ישבו בכלא שנים ארוכות על זה, שלימדו עברית? זהבה אזרן, את שמעת פעם את המילה "יהודון"? אני - כן. כמה צחקו לי בפנים על שם המשפחה שלי! בחיים לא אשכח את יום הולדת 16 שלי, שאבא ז"ל עם דמעות בעיניים התחנן, שאחליף שם משפחה, כי עם השם "רבינוביץ" יהיו לי חיים קשים. כבר אז החלטתי, שבחיים לא אחליף את שם המשפחה שלי. נפגעתי יותר מידי כדי לוותר... מה את, גב' אזרן, יודעת על זה?

על יותר ממיליון אנשים, שעשו כל-כך הרבה למדינה הזאת?! ועכשיו משום מה את - זהבה אזרן -החלטת, שמדינה הזאת שייכת לך! קצת נסחפת, חמודה! תתביישי לך! את, גב' זהבה אזרן, פגעת בהמון אזרחי מדינה! אזרחים טובים, חרוצים, נאמנים, נדיבים וחכמים. אני במקומך כבר הייתי אורזת מזוודות ומבקשת מקלט מדיני באחת ממדינות עולם השלישי! רק שלא תחשבי, שאני מאיימת עליך! חס וחלילה, כפרה עליך, גב' זהבה! אנחנו - רוסים- נוכרים, אוכלי חזיר, אבל אלימות לא בשבילנו!

אנחנו עבדים, לומדים, משרתים, משלמים מסים, אבל אלימות - בהחלט לא! פשוט קשה לי לדמיין, איך את, גב' זהבה אזרן-יהודיה טהורה-תסבלי חיים כאלה!? נוכרים בכל מקום! בבית חולים, בבית ספר, בחנויות ואוטובוסים, במפעלים ואוניברסיטאות, בדירה ליד וברחוב הסמוך! נוכרים, שבאו להרוס את ארץ ישראל ועם ישראל! זה סבל נוראי! איך תשרדי?! אני ממש דואגת לך, מאמי! תקשיבי, גב' אזרן, את אישה חכמה, רואים את זה בפנים שלך. אז תעשי מעשה חכם:

תתפטרי! פשוט תתפטרי וזהו! כך תצליחי להציל טיפות אחרונות של מצפון ובושה (אם את לא יודעת מה זה, תשאלי את רב גוגל. הוא יודע הכל). ואם את לא מסוגלת לקחת אחריות, אז אולי ראש העיר אשדוד מר לסרי סוף סוף יעשה משהו לטובת הציבור ויפטר עובדת, שאיבדה את הבושה לגמרי! מר לסרי! מחכים לתשובתך! הבחירות מתקרבות מיום ליום! ועכשיו אני שוב פונה אליכם - ישראלים "צברים", עולים חדשים וותיקים מכל העולם. תרימו את הכפפה, אל תתנו לדרוך על ציבור שלם, שעשה לא מעט למדינה הזאת!

נכון שאנחנו, "רוסים", גדולים וחזקים. אבל הגיע זמן להגיד לאנשים, כמו אזרן, שכולנו ישראלים - שונים אבל גאים. ולא נותנים לפגוע לא ברוסים, ולא בעירקים, לא בפרסים ולא בפולנים! תגיבו! תרימו קול! אחרת אנחנו נמשיך להיות רק אוסף של עולים ממדינות שונות, שלא אכפת להם אחד משני. ובסוף - בקשה: אם במקרה איזה עו"ד יקרא את הפוסט, אני אבקש לבדוק אפשרות לתבוע את גברת זהבה אזרן על גזענות והסתה נגד ציבור שלם. בטוחה, שיהיו עוד אנשים, שירצו להצטרף לתביעה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]