הילדים מבקשים כלב? מה עושים? מי ייקח אחריות על הכלב? מי יוצא אותו לטייל? הדבר הכי קל זה להכניס את הבעל חיים הביתה, אבל מפה הסיפור רק מסתבך. הילדים רוצים חיית מחמד כי הם ראו אצל חבר או בטלוויזיה או בכל מקום אחר, אבל האחריות שלכם כהורים להחליט באמת אם הילדים רוצים כלב או כל חיית מחמד כזו או אחרת ואם הם ייקחו את האחרית המוטלת עליהם בגידול אותו בעל חיים. אתם כהורים צריכים לדעת שכל חיית מחמד זה כמו תינוק. זו אחריות שאינה נגמרת, מלהוציא אותו לטייל גם שבוער בחוץ וגם כשיורד גשם, צריך לדאוג למים ואוכל, לפעילות, לחינוך וגם לבריאות. חשוב לוודא שאתם מוכנים לאמץ כלב מבחינת השינויים בחייכם ובהתנהלותם היומיומית, והן מהבחינה הכלכלית. דאגה לרווחת הכלב משמעותה מספר טיולים ביום, מזון ושתייה, והענקת תשומת לב.

לא זאת בלבד, כלב מביא עמו הוצאות רבות, סדירות וארעיות, לחיסון, אוכל לכלבים, תספורות וטיפולים רפואיים במקרה תאונה או בעיות בריאותיות. אם אתם לא מוכנים לכל זה, מומלץ מאד שתחסכו מהכלב את האכזבה ותוותרו על הבאת כלב כעת. אני ממליצה באופן אישי לקחת לדוגמא לשמש כבית אומנה לכלב או חתול לשבוע שבועיים בערך לניסיון, ככה אתם בודקים עם הילדים שלכם ממש ערוכים לכלב או החתול ועושים את האחריות המוטלת עליהם.

מי לוקח את האחריות על הכלב החדש? אילוסטרציה, צילום: shutterstock

הרבה מאנשים והילדים שבאים לימי אימוץ או מכלאות רוצים גור, אבל האחריות היא פי שתיים יותר גדולה, ובנוסף צריך לדאוג לחנך אותו לצרכים, צריך לדאוג להוציא אותו לפחות שלוש פעמיים ביום. הילדים בדרך כלל מבטיחים הרבה הבטחות, העיקר שיקבלו את הגור הקטן והחמוד, אבל בהרבה מהמקרים הגורים הקטנים והחמודים הופכים להיות כלבים מאוד גדולים ואז או שזורקים אותם ברחוב או במכלאות או בכל מקום אחר. החלטתם לקחת חיית מחמד? שימו לב שהוא מתאים לטרטוריה בה אתם גרים, בכדי למנוע מצב בו בעל החיים יגיע לרחוב בגלל שאין מקום בבית או בדירה.

מאיפה לאמץ? תמיד העדיפו כלב מכלבייה או מעמותות שעוסקת בהצלת חיות מהרחוב, מאחר ובעל חיים מבעלים פרטיים תמיד ימצא בעלים, בזמן שהכלביות בארץ עמוסות בהמון כלבים שנזרקו מביתם. יש כלביות שממיתות את הכלבים, וגם העמותות שלא מוכנות לבחור לעשות כך כמעט שאינן מצליחות להעניק לבעל החיים טיפול מקיף וצמוד בגלל עומס העבודה. בדרך זו תוכלו להביא הביתה את חברכם הטוב החדש מתוך מגוון ענק וכן, כלב שתביאו מכלבייה ייתן אהבה ללא גבול כתודה על שהצלתם אותו.

כלב גזעי או מעורב? אמנם כלבים גזעיים נותנים לבעלים שלהם יוקרה ומעמד, כלבים מעורבים הם פעמים רבות נבונים בהרבה, נוטים להיות בעלי חיים ארוכים יותר וסובלים פחות מבעיות פיזיות.

לאלף את הכלב החדש? אם הבאתם כלב, חשוב מאוד שתשקיעו במשימה לחנכו. כלב אשר קיבל אילוף טוב זה כלב מרוצה, וכשמצבו הנפשי שלו ומאוזן, גם לבעליו נוח ונעים יותר לחלוק סביבת מגורים.

הכותבת היא פעילה למען בעלי חיים ופעילה בהסגר באר שבע. לשאלות בנושא בעלי חיים אתם מוזמנים לשלוח מייל

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]