גבי כנפו

וכך מצהיר גבי כנפו:

"אני קורא את המצע של המתמודדים ואני המום מהציניות –

היום הם מבטיחים דיור לזוגות צעירים, אבל כל פרויקט שיזמנו לבנייה הם, כחברי מועצה, התנגדו אליו, הגישו ערעורים ועיכבו אותו שנים. כך הם התנגדו לרובע י"ד שאמור לייצר באשדוד כ 15,000 יחידות דיור, אבל להם היה חשוב יותר לשמר את עצי הפיקוסים מאשר לדאוג לצעירי העיר.

כך הם התנגדו ועדין מנגדים להקמת אלפי יחידות דיור ליד בית המשפט - כי זה יפגע בפאתי הפארק, כך מתנגדים לבניית מגדלים ברובע ט"ו - כי זה יפגע באופי של הרובע, כך בפרויקט הצמוד לסטאר - כי היזם הוא בן זקן וכך לכל פרויקט ויוזמה שמאפשרת בניה לצעירים, הם מוצאים ומצאו סיבות שונות ומגוונות להתנגד ולעכב אותו.

הם מתנגדים בגלוי בכל כוחם ל"הסכם הגג" שיפתור את כל הבעיות של הזוגות הצעירים בעיר, אבל טוענים שהם יפתרו את בעיות הדיור. אייך??? הרי הם הבעייה ובטח לא הפתרון!!

תראו לי פרויקט מגורים אחד משמעותי שהם היו בעדו... אבל אותם המתנגדים שמנעו מהצעירים אלפי יחדות דיור ברות השגה,  קמים היום ומבטיחים דיור לצעירים... אין יותר ציני ומרגיז מזה.

הם צועקים גוועלד, על ההשתלטות של החרדים על המועצה, אבל לא מספרים שהם אלו שפרשו לאופוזיציה בגלל אגו ומנעמים אישיים. כשהקמנו את הקואליציה היינו – 23 חברים מהם 10 חרדים. כשהם פרשו לאופוזיציה הם יצרו את המצב שהקואליציה מנתה 19 חברים מהם 10 חרדים וכך נוצר הרוב החרדי. אבל משיקולים קטנוניים, הם העדיפו את האגו האישי מאשר לעבוד למען הציבור במסירות .

במשך 5 שנים הם הפקירו את הבוחרים שלהם והעדיפו לבוא פעם בחודש לישיבת מועצה כדי להתלונן ולהתנגד במקום להיות שותפים לעשייה, להיות אחראים על תיקים ולקדם איתנו מיזמים.
בזמן שאנשי הקואליציה עסוקים בהתנדבות בפעילות ובעשייה, הם השקיעו את מרצם וזמנם בהשמצות בפייסבוק, בהקמת דפים פיקטיביים שנועדו להשחיר את ראש העיר ולהפיץ פייק ניוז.

היום הם שוב מבקשים את אמון הציבור, אבל לא מספרים לו שיום אחרי הם ייקחו את הקולות של הציבור כדי לשבת באופוזיציה ובמקום לעבוד למענו הם יתרכזו בלטנף, להתלונן על העבודה שלנו.

אני לעומתם מכהן כ 10 שנים כממ"ק ראש העיר בהתנדבות ומשקיע ימים כלילות בעשיה ציבורית. אני עושה זאת מהלב ורואה בכך שליחות. אבל זה מרגיז לקרוא היום את מה שמבטיחים אנשי האופוזיציה לציבור...הרי זה בדיוק אותם דברים שהם יכלו לקדם ב5 השנים האחרונות אם רק היו מפשילים שרוולים ומצצטרפים אלינו במקום להפריע...

הם מבטיחים פארק הייטק, אבל מי שעיכב את פארק הייטק ומנע ממנו להיות מוקם ומאושר כבר לפני שנתיים זה אותם אנשים שמתמודדים היום. הם הגישו התנגדויות שהפארק יוקם בסמוך לרכבת וביקשו להעביר אותו לאזור התעשייה הצפוני. אנחנו טענו שהייטק חשוב שיהיה ליד הרכבת וכך גם היזם, אבל אותם אנשים ערערו לוועדה המחוזית ולאחר מכן לארצית בטענה שפארק הייטק יפגע בצמחיה ובחולות במקום וזו הסיבה העיקרית שהוא התעכב שנים. חולות זה חשוב, אבל פארק הייטק שייצר אלפי מקומות תעסוקה יותר חשוב לדעתנו".

גם בעוד חודשים וחצי נקרא למי שיבחר לבוא ולהצטרף לעשייה, אנחנו בעד אחדות השורות, בעד שיתוף פעולה לקידום העיר. כל מי שמוכן להירתם ולהתנדב ימצא אותנו מושיטים יד. אנחנו לא מונעים משינאה לאחר, אנחנו מונעים מלקדם את אשדוד להיות המובילה בערי ישראל וככול שהקואליציה תהיה רחבה יותר, כך הדברים יזוזו יותר מהר".