המחשב הוא שחקן מרכזי בחיים המודרניים. ידע בסיסי במחשבים מהווה תנאי ראשוני והכרחי להשתלב בשוק העבודה. ולא רק. המחשב מלווה את האדם בכל צעד. בבית. בעבודה ואפילו בטלפון הנייד.

המשרד לקידום מעמד האישה בעיריית אשדוד בשיתוף לשכת התעסוקה ועמותת תפוח, דאגו לקדם את הידע של נשות אשדוד באמצעות קורס מחשבים שהסתיים השבוע. זהו הקורס השלישי שבו מוכשרות נשות אשדוד וכ-75 נשים כבר לא מפחדות מעכברים. 

עמותת תפוח, השותפה בתכנית ובהפעלת הקורס, הוקמה ע"י איש העסקים ליאון רקאנטי, בשנת 2000, במטרה לצמצם פערים דיגיטליים באמצעות הנגשת מידע וטכנולוגיה, חשיפה לכלים ולאמצעים והכרות עם יתרונות השימוש בכלים אלה.

קורס המחשבים נועד להחזיר ולשלב נשים בשוק העבודה ולהפחית את החשש מהשימוש במחשב. הערך המוסף של הקורס, מעבר להיותו כלי מקצועי, בכך שהוא שימש לנשים מנוף להעצמה אישית, להעלאת הביטחון העצמי, ותרם להכרה ביכולותיהן וכישוריהן וביצירת קשרים חברתיים. 

רותי ורונית היו בין המשתתפות אשר סיימו השבוע את קורס המחשבים. רותי מספרת: "הקורס נתן לי ביטחון, כלים להסתגלות לשוק העבודה ותרם ליכולת התקשור עם אנשים", ורונית מוסיפה: "עכשיו אני יודעת שעכבר הוא מושג הלקוח מתחום המחשבים. הגעתי לקורס עם פחד להתקרב למחשב. זה היה מפלצת בשבילי והיום אני ניגשת לבד ללא פחד יש לי ביטחון". 

אהובה עמרם יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה מציינת כי "בעידן הדיגיטלי של היום, ידע במחשבים הוא צורך בסיסי והכרחי לכל אישה, הן בפן התעסוקתי והן בפן האישי.

לימודי המחשבים הם חלק ממגוון הפעילויות להעצמה נשית ולקידומן. הקניית ידע וכלים במחשב מפחיתה חרדה מעניקה ביטחון, מעלה את הערך העצמי והמסוגלות האישית ותורם לפתיחת דלתות ולהשתלבות מהירה יותר בשוק העבודה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]