מי המצטיין/ת שייצג את אשדוד בטקס המחוזירבות מדברים על הנוער האשדודי שמתנדב במגוון מסגרות ופעיל באתרים שונים ברחבי העיר, אך מי שממש רצה לראות את בני הנוער של אשדוד, להתרשם מהעשייה הברוכה שלהם לקהילה ומתרומתם לביסוסה של חברה איכותית מוזמן היה להגיע אל טקס אות הפעיל ולחזות במו עיניו במפעל התנדבותי יוצא מגדר הרגיל והענקת פרסים למצטיינים

אות הפעיל המצטיין הוא מפעל הוקרה והערכה למצוינות ולמצוינים. תחילתו של התהליך ב"קול קורא" המתפרסם בבתי ספר, אליו יכול כל נער ונערה הרואים עצמם מתאימים, להגיש מועמדות.

בתקופה זו, לקראת סוף השנה, ועדת הפרס מראיינת את המועמדים ובוחרת מתוכם את הראויים ביותר לאות הפעיל המצטיין.

"הבחירה לא היתה פשוטה כלל. שמענו לא מעט סיפורי התנדבות מרגשים וראינו כיצד הנוער שלנו משקיע את כולו בשליחותו ההתנדבותית", אומרת  מיטל אליאס, מנהלת התנדבות רשותית במינהל החינוך. 

ואכן, הצצה מרשימה לפועלם של בני הנוער התאפשרה בטקס אות הפעיל המצטיין, שהתקיים ביום רביעי האחרון בתחום ילדים ונוער ע"ש קופף באשדוד.

היה זה מאותם אירועים המרחיבים את הלב כאשר אל הבמה עלו ובאו בני נוער מצטיינים, להם הוענקו תעודות הצטיינות על פועלם ההתנדבותי, במסגרת תכנית המעורבות חברתית קהילתית ואזרחית המופעלת בעיר. 

על התכנית אחראים מינהל חברה ונוער במשרד החינוך (המפקחת נסי אברהמי), תחום ילדים ונוער בחברה העירונית לתרבות הפנאי (גב' מזל שאלתיאל), מינהל החינוך (מיטל אליאס) ורכזת מעורבות חברתית (אפרת נהרי) באשדוד, שמובילים מדיניות כוללת הרואה את הנוער המקומי נע על פני הרצף החינוכי, מבוקר עד ליל, תוך שהוא בונה ומעצב את  אישיותו כאזרח בעל מודעות חברתית ותורם את חלקו לחברה בריאה. כולם נכחו בטקס ואיתם מר יהודה פרנקל, אריה מימון, דני קליין, אורן טואיל ונציגי ועד הורים עירוני. 

במהלך הערב נחשפה העשייה הערכית והמשמעותית של הנוער האשדודי. "היינו גאים לראות את מיטב הנוער של אשדוד, המהווים דוגמא ומודל לחיקוי לשאר בני הנוער ולחברה הישראלית כולה, באים ומקבלים את תעודות ההצטיינות", אומרת גב' מזל שאלתיאל ומציינת כי הטקס הוא הכרת תודה ואות הערכה לנוער המצטיין על פועלם ועשייתם הייחודית למען הזולת ותרומתם ההתנדבותית בהתמדה, בהתלהבות ומתוך אחריות, זיכתה אותם בתעודת הוקרה. 

ולא רק. חברי הועדה עצמם הודו כי הבחירה היתה קשה. "רבים מהצעירים רגשו אותנו בסיפורי ההתנדבות. התרשמנו מהפעילות שלהם והתקשינו לבחור.

לבסוף החלטנו להעניק גם אות ראוי לשבח לבני נוער נוספים, ולהודות גם להם על תרומתם המסורה" אומרים השופטים. 

במינהל החינוך מציגים את הנתונים והמספרים שעומדים מאחורי תכנית ההתנדבות, ומגלים לנו כי 12,956 תלמידים מאשדוד, תלמידי בתי ספר על יסודי בכיתות ז'-י"ב, נוטלים חלק בתכנית ומתוכם 95% מתנדבים למען הקהילה במסגרות ההתנדבות בעיר.

"הנתונים הללו מדברים בעד עצמם ומציגים במלוא העוצמה את היקף הנוער המתנדב בעיר" הם אומרים. 

להלן רשימת המצטיינים: רוסלן ורמיינקן – תלמיד כיתה י"א במקיף א', ירדן צבאן – כיתה י"ב במקיף ב', מני מנשרוב - כיתה י"ב במקיף ג', יקיר פורטל - כיתה י"א במקיף ד', ליאור פינטו - כיתה י"ב במקיף ה', רז כהן - כיתה י"ב במקיף ו', שמואל קברט - כיתה י"א במקיף ז', דין טרכטנברוייט - כיתה י"ב במקיף ח', לינוי אביטן - כיתה י"ב במקיף ט', אתי סהלו - כיתה י' במקיף י', אור ווקנין - כיתה י"ב ישיבת נווה הרצוג, איתי אסרף - כיתה י"א ישיבת אמי"ת, מזל כהן - כיתה י"ב עמל מח"ט. לתואר מצטיינת עירונית נבחרה טל וקנין - כיתה י"ב אולפנא, אשר תייצג את העיר בטקס המחוזי.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('6a698095-b6c4-444c-aca8-64f85b05b5f3','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('6a698095-b6c4-444c-aca8-64f85b05b5f3','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה