המחלקה לעלייה וקליטה של עיריית אשדוד והקרן קיימת לישראל ממשיכות את שיתופי הפעולה המוצלחים של שנת 2016 והשנה כבר נרשמו שני אירועים משמעותיים לציבור העולים.

בט"ו בשבט נערכו כמה חגיגות לציבור העולים ובהם שתילת עצים בארץ ישראל ואתמול, במסגרת פרויקט המיועד לחשיפה אוכלוסיית העולים המתגוררים בפריפריה לתרבות בארץ, צפו העולים בהצגה "כפר" של תיאטרון גשר.

המשכן לאמנויות הבמה היה מלא עד אפס מקום וקהל העולים, רגע לפני שעלה המסך, זכה לברכתו של סגן ראש העיר והממונה על הקליטה מר ולדימיר גרשוב 

מרשימת הצגות ארוכה של תיאטרון גשר אשר הוצע לעובדי המחלקה לעלייה וקליטה, הם בחרו בהצגה המצליחה "כפר" -  גם מצחיקה וגם מרגשת עד דמעות, שזכתה בפרסים רבים.

ההצגה נכתבה על ידי יהושע סובול ובוימה על ידי יבגני אריה. בתפקיד הראשי ישראל (סשה) דמידוב.  

ההצגה מביאה את סיפורם של תושבי כפר בארץ ישראל של שנות ה-40, כפי שחווה אותם יוסי, נער תם שלא התבגר, ילד נצחי. חיי היום-יום והפרט מעסיקים את הנפשות, כשברקע חולפים אירועי מלחמת העולם השנייה, סכנת הפלישה הגרמנית, השואה, הכרזת המדינה ומלחמת השחרור. 

ולדימיר גרשוב: "ראשית אני רוצה להודות להנהגת הקק"ל, שבזכותה עולים תושבי אשדוד נהנו מאחת ההצגות הטובות של תיאטרון "גשר" – "כפר". הצופים מאוד התרשמו ממשחק מבריק של השחקנים, ​​במיוחד אלכסנדר דמידוב.

"גשר" שוב מגשר בין ילידי הארץ ועולים חדשים, בזכות העוצמה והקסם של האמנות. אני בטוח ששיתוף הפעולה בין המחלקה לעלייה וקליטה העירונית וקק''ל יביא עוד הרבה חוויות בלתי נשכחות לעולים תושבי אשדוד". 

קק"ל, כשותפה מרכזית במפעל עלייה חשוב זה, גאה בעולים החדשים ומבטיחה להמשיך וללוותם בקליטה בנגב ובגליל, לטובת העצמת החברה הישראלית.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]