כמידי שנה, תיכון מקיף א' קיים את "שבוע האקדמיה" המוקדש לעידוד לימודים במוסדות להשכלה גבוהה ושאיפה לתעודת בגרות מיטבית.

השבוע הובל על ידי היועצת האקדמית של בית הספר ד"ר חן עמר נפתלי. לאורך השבוע התלמידים נחשפו לדמויות מופת בנות העיר אשדוד המככבות בתחום האקדמי.

מדענים מתחום הפיזיקה הגיעו לביה"ס, תלמידים יצאו לסיור במכון וייצמן, שיתוף הפעולה עם מכללת סמי שמעון הניב הרצאות בנושא בינה מלאכותית ורובוטיקה בתעשייה, וכן הומשך שיתוף הפעולה עם אלת"א בהרצאה על זמינות המידע.

גולת הכותרת של האירועים בבית הספר הוא הגעת הבוגרים והשיח עם התלמידים על הנושא. במפגש נכחה פרופסור מרסל מחלוף, בוגרת בית הספר אשר סיימה לימודיה בשנת 1981, ומכהנת היום כדיקנית הפקולטה להנדסת מזון בטכניון, ונמצאת בראש רשימת המדענים הישראלים המוצגים בתערוכת תגליות ופיתוחים בנתב"ג. תלמידי החטיבה העליונה הוקסמו מדבריה והמשיכו לדבר עמה ארוכות גם בתום ההרצאה.

ביום שישי התכנס פאנל שני, ובו בוגרי המקיף פגשו את תלמידי שכבה ט' של ביה"ס. ברב השיח השתתפו בוגרי המקיף מתקופותיו השונות.

חברי רב השיח ציינו מורים ושיעורים אשר היו להם לסימני דרך בחייהם ועיצבו את דמותם. הם המליצו בחום לתלמידים לנהל לוח זמנים מסודר, להתעניין בכל דבר, להקשיב "כספוג" ולהיות נאמנים לעצמם, למה שמעניין אותם ולא להפסיק להתעניין.

חברי רב השיח התבקשו לחזור לאחור לדמות משמעותית עבורם מחיי ביה"ס, וכולם היו תמימי דעים על העובדה כי ביה"ס היה משמעותי בשל העובדה שהמורים לא ויתרו עליהם והתעקשו שינסו שוב ושוב למען הצלחתם, והם מוקירי תודה והערכה על כך.

כאשר נשאלו חברי הפאנל כיצד בחרו מסלול למידה לאחר הצבא, תשובותיהם היו שונות: גלב טלי וליטל בחרו בהמשך ישיר של לימודיהם, וזאת מתוך עניין והתעמקות.

"מבחינתנו מדובר בשבוע שיא המסכם מגוון פעילויות שמטרתן יצירת שיח משמעותי עם תלמידים סביב נושא המצוינות הלימודית והערכית", אמרה מנהלת בית הספר הדס בן שושן.

"בין מגוון ההרצאות והביקורים במוסדות להשכלה גבוהה, נחשפו התלמידים לחלק מבוגרי בית הספר שכיוונו גבוה, חלמו להגיע להישגים ופעלו בנחישות למימוש שאיפותיהם, ועל זה אנו מבססים את החינוך במקיף א'".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]