בכדי ליצור דור חדש עם כלים להתמודדות והצלחה בחיים, על המורים לעבור את התהליך בעצמם. תהליך השינוי מתחולל על ידי עבודה מול כלל מרכיבי בית הספר- המנהל, צוות המורים התלמידים וההורים. כחלק מהתוכנית מתקיימים מפגשי העצמה ובינהם הרצאות וסדנאות כאשר התפיסה היא הוליסטית .

בבית ספר מקיף אמי"ת י' בחרו להתעצם דרך הרצאתו של  אלי כהן , "לוחם האש" מהסדרה גיבורים- ערוץ 10 , מפקד צוות כבאים ודובר מחוז דרום בשרותי הכבאות.

אלי העביר למורים בשעה וחצי את ההרצאה  "קחו נשימה" המספרת את סיפור חייו, הרצוף במכשולים ואתגרים יוצאי דופן, הוא הצליח לרתק את המורים ולהיכנס אתו למסע מעצים של חוויה רגשית מעוררת השראה ומוטיבציה, אשר בסופה הם יצאו עם ארגז כלים עשיר להתמודדות במצבים שונים בחיים. וכלים להעצמה של התלמידים אותם הם מחנכים.


המורים למדו שהמשפט "אין לא יכול יש לא רוצה" אותו הם נוהגים לומר לתלמידים מקבל תפנית, והידיעה "שאין דבר העומד בפני הרצון " היא בעצם תזכורת לכך שהם בחרו במקצוע על מנת להשפיע, ושיש להם את היכולות  ליצור אצל התלמידים ראייה ערכית רחבה יותר, על מערכת הלימודים ועל החיים בפרט.

אסף רכז תוכנית אפיקים הארצי סיכם את הערב "אני מופתע מהיכולת של אלי לרתק מורים במשך שעה וחצי ולהכיל בהרצאה כזו כלכך הרבה כלים להעצמה , למורים הוא אמר" חשוב שתזכרו כל יום כשאתם מגיעים לעבודה, אתם באים בעצם ללמוד מהתלמידים ובכך תעצימו גם אותם וגם את עצמכם "

תגובות המורים :

אירן " אלי הצליח לרתק את כולם במשך למעלה משעה וחצי והתגובות נלהבות מכל כיוון, אין ספק שיש הרבה מה ללמוד ממנו .."

נועה "זו היתה הרצאה מאלפת, כמה שידעתי את הסיפור התפעלתי ולמדתי "

לפרטים על הרצאתו של אלי כהן לחצו כאן 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]