עיריית אשדוד ומשרד הפנים ממשיכים לקדם את תכנית המתאר החדשה "אשדוד 2030". אתמול, נערך מפגש נוסף עם תושבי העיר וחברי פורום "מבט למחר", בו הוצג השלב השלישי בתכנית המתגבשת ונערך דיון ציבורי.

תכנית המתאר החדשה "אשדוד 2030", בשיתוף משרד הפנים, תיצור מסגרת כוללת לפיתוח העיר לשנים הבאות במטרה להבטיח את איכות החיים והסביבה של תושביה.

במפגש שנערך השבוע אפשר היה לראות מעורבות פעילה של תושבים המבקשים להשפיע על ניסוחה הסופי של התוכנית. 

גם במפגש זה, כמו בכל המפגשים הקודמים, הגיעו תושבים רבים ונטלו חלק פעיל בתהליך הציבורי שנועד להגדיר את תכנית המתאר של אשדוד ל-20-30 השנים הבאות.

כבר במפגש הראשון בו השתתף ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, הוא ציין כי אשדוד נמנית על הערים הראשונות שמשתפת את הציבור בקביעת עתידה של העיר וקרא לתושבים למעורבות פעילה בדיונים בציינו כי "זו הזדמנות נהדרת ליצירת מכנה משותף מכסימלי של התושבים וגיבושה של תכנית שתשקף את דעת הרוב". 

במפגש שהתקיים אתמול באודיטוריום "אשכול פיס", השתתפו תושבים רבים מכל חלקי האוכלוסייה ונציגי עירייה ובהם מנכ"ל העירייה, מהנדס העיר, ראשי מינהלים, אנשי תכנון והנדסה, ראשי מינהלות והיחידה לתכנון אסטרטגי ומידע המלווה את תהליך גיבוש תכנית האב בשיתוף הציבור.

במפגש הציגו המתכננים את תכנית המתאר המתגבשת, לאור המידע שנאסף במפגשים הקודמים והרעיונות שהעלו התושבים, וביקשו לשמוע שוב את דעתם של התושבים על התכנית המתגבשת.

"התכנית היא מסגרת אפשרית אך אינה עוסקת בביצוע" הסביר המנחה קודם שניהל את הדיון וביקש לשמוע את התושבים. 

כזכור, כבר במפגש הראשון צוין כי גיבוש תכנית המתאר תיעשה בשלושה שלבים. בשלב הראשון הוצג המצאי בפועל, הבעיות המרכזיות איתן יש להתמודד ומאידך הפוטנציאל העירוני אותו יש לנצל. בשלב השני - חזון העיר, כיצד אנו רוצים לראות את העיר בעתיד, בכל היבטיה, ובשלב השלישי שהתקיים אתמול הצגת תכנית שתהיה הבסיס לביצוע. 

בעירייה מסבירים את החשיבות במפגשים עם הציבור אשר נועדו ליצור את השיח הנכון עם התושבים, באמצעות מנחים, יועצים ואנשי מקצוע מחברת "מודוס – הנחיית תהליכים שיתופיים".

גם אתמול, בשלב השלישי של המפגשים, התנהל דיון בהנחיית אנשי המקצוע, בו נטלו חלק תושבים ועובדי עירייה, הוצגו שאלות, הושמעו הערות ועלו רעיונות שנועדו להבטיח כי התכנון ל-20-30 השנים הבאות יהיה הטוב ביותר האפשרי העונה על דעת רוב הציבור. 

אסתי פילוס, מנהלת היחידה לתכנון אסטרטגי המופקדת על השמת התוכניות לשיתוף הציבור, הציגה בפתח הדברים את התהליך שעברה העיר מאז המפגש הראשון ואת המשקל שמעניקה העירייה למפגשים אלה לקראת גיבושה הסופי של תכנית המתאר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]