השנה לראשונה, בית הספר קציני ים אורט אשדוד לקחו חלק פעיל ומשמעותי באירוע, מנהלת הכפר הגברת יהודית לוי ומנהל בית הספר והמכללה מר פיטר ברודסקי: "השנה החלטנו לשלוח לצעדה 100 תלמידים וצוות של מורים כחלק מהערכים של בית הספר תרומה לקהילה והגברת המודעות לתרומתם של תלמידי בית הספר כקצינים ומפקדים עתידיים בחיל הים". 

במסגרת הפעילות כ-100 תלמידים השיטו כלי שיט וערכו פעילות חברתית של סדנת קשירת חבלים בהפנינג הענק שנערך בסוף המסלול. 

אחד מסיירי המשטרה שסייר בחוף על סוס, חבר לתלמידים בפעילות וסיפר שהוא למד בבית הספר לפני כ-30 שנה ובזכות בית הספר המשיך למסלול קצונה בחיל הים. 

קציני ים אורט אשדוד הינו תיכון ומכללה המכין את התלמידים למסלול של בגרות ומקצוע לשירות משמעותי בתפקידי קצונה ופיקוד בחיל הים.

בית הספר פועל בשיתוף חיל הים, משרד החינוך ואורט ישראל, תלמידי בית הספר השיטו 15 כלי שיט שונים לאורך החוף בסמוך לצועדים שנהנו ממפגן מרהיב של כלי שיט ופירוטכניקה שהופעלה ע"י התלמידים וכללה ירי אבוקות עשן.

ובנוסף השתתפו בהפנינג ענק במתחם הסיום המפנק שכלל סדנת קשירת חבלים שהופעלה ע"י התלמידים, דוכני אוכל של נוער מתנועת המושבים, מתחם מנוחה וצל, הופעת להקה עם מוזיקה, מתחם יצירה לילדים ומתחם עפיפונים, מתחמי ספורט ונופש פעיל, חלוקת מדליות וחלוקת פיתות ותה. 

ירון אל-אל עמי מנהל תחום הים בקציני ים אורט אשדוד: "מעבר להנאה הרבה בסדנת החבלים, תרגלנו עם התלמידים הפלגה ארוכה ברוח מכיוונים שונים ובמצבי ים שונים, זו הייתה הפלגה אתגרית שבחנה את התלמידים הן ברמה האישית והן ברמת שיתוף הפעולה בין המפליגים בתוך כלי השיט".

דבר ידוע הוא שבים תמיד רעבים ואוכלים כל הזמן לא עד הרגשת שובע אלא עד אשר האוכל נגמר והמדובר היה על הפלגה של 8 שעות כך שהאוכל נגמר מהר מאד. 

במסגרת ההפלגה, יצאו תלמידים לים עם סנוניות מפרש המיועדות ל-8 מפליגים, סירות מפרש המיועדות ל-2 מפליגים, יאכטה ל-10 מפליגים וסירות מנוע לליווי ובטיחות.

ההפלגה יצאה מאזור נמל אשדוד דרומה לחוף ניצנים בתנאים של של קור רטוב ולח ותנאים פיזיים קשים שבהם התלמידים הפגינו נחישות והתמדה. 

תלמידי בית הספר כאמור, ממשיכים לתפקידי קצונה ופיקוד בחיל הים, ולומדים במסגרת המכללה הלנדסאים הממוקמת במתחם בית הפסר, בימים אלה נפתח הרישום לשנה הבאה לעולים לכיתות ט' ו-י'.

במסגרת הימים הפתוחים התלמידים משתתפים בפעילות חוויתית והפלגה בים היוצאת מהמרינה באשדוד - בית הספר מזמין את הקהל הרחב להגיע לימים הפתוחים ולחוות חוויה של טבע וים כאן באשדוד, לפרטים http://yami-ashdod.ort.org.il/ 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]