קרדיט:odrey סיוון אהרון

האדם נמשל לאילן - "כי האדם עץ השדה", וכשם שלאילנות סוגים רבים השונים בצורתם ובצבעם וביחד הם יוצרים יופי מרהיב ונפלא עם "עניין ותוכן", כך יש סוגים רבים של בני אדם . את המגוון האנושי הייחודי הזה ניתן לראות בפעילויות השונות המתקיימות במרכזים הקהילתיים בעיר אשדוד, המאופיינת ברב תרבותיות . בפעילות משותפת של המרכז הקהילתיים והמחלקה לעבודה קהילתית בעיריית אשדוד, השתתפו בחגיגת הנטיעות ילדים רבים תושבי העיר אשדוד, ביניהם ילדי הצהרונים בקאנטרי הקהילתי 'בית לברון'(רובע ו') במרכז הקהילתי 'טנה' (רובע ה'),מרכז קהילתי  'עוזיאל' (ברובע א' ) וחניכי המד"צים של מרכז קהילתי 'עם שלום'(רובע י"א).

במרכז הקהילתי "עוזיאל" חגגו מעל ל- 200 ילדים ובני משפחותיהם את חג האילנות. לצורך כך נרכשו פרחי נוי ושתילי תבלינים שונים שישמשו כגינה קהילתית עבור באי המרכז. הילדים התרגשו ממעמד הנטיעה והוסבר להם שבכל פעם שיגיעו יוכלו לטפל בצמח ששתלו ולעקוב כיצד הוא גדל וצומח.  מיד לאחר הנטיעות התרכזו כל הילדים ונהנו ממופע קרקס "דורטו" בניהולו של סלבה נוסינסקי , שהגיעו לשמח את הילדים ופועלים במרכזים הקהילתיים השונים בעיר במסגרת פרויקט "קרקס לכל מתנ"ס" שמוביל סמנכ"ל החברה מר ויטלי סלוצקי למופע מבדר לילדים ולמשפחותיהם. על הפקת האירוע עמלו אביבה להבה-  רכזת הקהילה, גבי זיתון –רכז החוגים  בניצוחו של רפי מיכאלי -מנהל המרכז הקהילתי.

מאיר קיקוז, מנהלו של  הקאנטרי הקהילתי ' בית לברון' אמר כי היענות התושבים והילדים להשתתף בפעילות היא אות כבוד לתושבי הרובע ונדבך נוסף לקשר שבין המרכז הקהילתי, המחלקה לעבודה קהילתית בעיריית אשדוד והתושבים, המבקשים לשנות את פני הרובע ולייפות אותו . הילדים שביקשו להמשיך ולנטוע השתתפו בנוסף בהכנת פירות יבשים על שיפודים ואף חתמו יחד עם התושבים על אמנה לאורח חיים בריא. השתילים, תרומת הקרן הקיימת לישראל יוצרים עתה גדר חיה סביב המרכז הקהילתי, וישלימו חלק נוסף בפאזל הגינה הקהילתית שתושבי רובע ו' מטפחים בבית לברון.

חניכי המד"צים במתנ"ס עם שלום 'שברובע י"א, עסקו בשיתוף תחום הנוער בנטיעת שתילים בתרומת קק"ל בשני הוסטלים באשדוד- מסגרות שיקומיות אשר נותנות מענה שיקומי לאוכלוסיות המיוחדות, החל מתפקוד אישי בסיסי ועד להקניית מיומנויות מתקדמות. קבוצת המד"צים של המתנ"ס בשיתוף פעולה עם המועצה הירוקה של בית הספר 'חופית', יצאו לנטוע שתילים בהוסטל 'בית עופרים' יחד עם דיירי המקום אשר אירחו את החניכים והתלמידים בחום. ניכר כי הפעילות החברתית הטיבה עם הדיירים והכניסה שמחה לשגרת היום יום בה הם נמצאים. החניכים והתלמידים היו מסופקים ומרוגשים מעצם התהליך שהחל ומקשרי החברות שנרקמה ביניהם לבין הדיירים השונים.
 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]