תחרות החלל היוקרתית ע"ש אילן רמון הפכה לאטרקציה מרתקת עבור תלמידי בתי הספר והשנה קבוצות תלמידים מ-84 יישובים נטלו בה חלק. בסה"כ כ-4,200 תלמידים החלו את המסע התחרותי ורק 24 קבוצות הגיעו לשלב הגמר. 

נבחרת התלמידים של בית הספר מקיף ז' הקריה, הגיעה אף היא אל הישורת האחרונה ובשלב הגמר זכו לקבל ציון לשבח על עבודתם הקבוצתית.

התלמידים: ענת בוטראשוילי, דנה גולייבן, שרה לוטיצ'בסקי, צליל היינה, נסטיה גורבטין, נתי בלטלו, נעם דבח, גלב פריידמן, יובל גדעוני, יולי רזניק ושון פרייברג זכו למעמד המכובד הודות להנחיה ולליווי שקיבלו מהמורות לפיזיקה גניה חייקין, פלורה פדרוביץ, ורכזת המצוינות הבית ספרית-טלי הראל. לכולם הכבוד ולכולם התודה. 

ביה"ס מקיף ז' בניהולה של הגב' עליזה סבג, הגיעה לגמר אולימפיאדת החלל הארצית בזכות ההשקעה הרבה של התלמידים ובהכנת  פרויקט חקר, בניית דגם, הכנת פלקט והכנת סרטון.

"תחרות זו אפשרה לחוקרים הצעירים להעשיר את הידע ולחשוף את תלמידינו לשבוע בנושא חלל ולוויינות" אומרת היא ומוסיפה כי "התלמידים התנסו בעמידה מול קהל ושופטים, הרצו בפני תלמידים רבים וביטאו את הכישורים המתאימים למאה ה- 21, את היכולת לחפש מידע, לארגן, לנתח אותו ואח"כ גם להציגו". 

התחרות מתקיימת במסגרת אירועי שבוע החלל הישראלי 2017, הנערך מידי שנה כאירוע הנצחה לטייס החלל הישראלי הראשון, אל"מ אילן רמון ז"ל, אשר נספה באסון המעבורת קולומביה ב- 1.2.2003.

התחרות בנויה משלושה שלבים. בשלב הראשון הקבוצה מתמודדת עם שאלון מקוון בנושא חלל, בו היו צריכים התלמידים להתמודד עם שאלות מורכבות בנושא חלל, תוך שהם חוקרים ומעמיקים בחומרי לימוד שאינם חלק מתוכנית הלימודים הסטנדרטית.

שלב זה, השלב ההתחלתי, מאפשר לכ-280 קבוצות תלמידים מכל רחבי הארץ להתמודדות כל כרטיס העלייה לשלב הבא. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]