השבוע, בטקס מחוזי מרגש, הוסמכו על ידי המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך, 3 גני ילדים חדשים באשדוד והוכתרו כ"גנים ירוקים". הגנים ברקת, צאלים ותות הצטרפו לעשרים ושלושה גנים בעיר שהוסמכו בשנים קודמות.

מרב יגר, רכזת חינוך והסברה באיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה ומי שמלווה את הגנים ואת בתי הספר בתהליכי ההסמכה, אומרת כי "ההסמכה ניתנה לגנים על כך שהצוות החינוכי הטמיע את נושא הקיימות, כאחד מהנושאים המרכזיים בתהליך החינוכי המתקיים בגן הילדים". 

ד"ר ענת רוזן, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה, מספרת לנו ש"מדובר בתהליך שאינו נשאר ב'גבולות' הגן, אלא פורץ דרך ומשלב גם את ההורים והקהילה" היא מוסיפה ומציינת כי "העולם שלנו השתנה מהותית בעשור האחרון ואנו רואים כי אהבת הטבע והקרבה לטבע אינם מתעוררים באופן טבעי".

ד"ר רוזן פרגנה לכל העושים במלאכה וברכה את צוותי החינוך הבוחרים לפתח את הסקרנות של הילדים הצעירים דרך החיבור לטבע ולהטמיע ערכים של מחויבות לשמירה על הסביבה.

כמו כן הוסיפה ואמרה כי "אין ספק כי חינוך סביבתי הינו חינוך טוב יותר וילדים המתחנכים בגן ירוק זוכים לתהליך חינוכי משמעותי ויוצאים נשכרים". 

מיכל שוהם, מנהלת תחום גני ילדים בעיריית אשדוד, ליוותה את הגננות לטקס המרגש והעניקה במעמד החגיגי, עציץ רקפות יפהפה לכל צוותי הגנים.

"אני גאה להיות במעמד הזה", סיפרה לנו מיכל והוסיפה "לעיר אשדוד אוצרות טבע מדהימים - נחל לכיש, חוף הים, פארק החולות.

אנו מחויבים לתהליך חינוכי שיחשוף לילדים אוצרות טבע אלו ויטמיע בקרב הילדים ובקרב המשפחות התנהגות מקיימת וערכים של שמירה על הסביבה".

"מדובר בתהליך", אומרת מרב יגר רכזת החינוך וההסברה של האיגוד, "שהחל בעיר אשדוד כבר לפני יותר מעשור. העירייה והאיגוד משקיעים מאמצים רבים ותקציבים רבים בתהליכי החינוך לקיימות ואנו מקוים שהתהליך יתרחב ומוסדות חינוך נוספים יצטרפו אלינו לדרך".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]