הורים לילדים בגן גלבוע, גן לילדים מהחינוך המיוחד, מתכוונים לצאת למאבק נגד עיריית אשדוד, שלטענתם שיכנה את ילדיהם בגן צמוד לאתר בניה ומסכנת את ביטחונם. בגן נמצאים 8 ילדים בני שלוש, כולם אוטיסטים ולאחר פניות ההורים הוחלט שילדי הגן לא יצאו לחצר. "שמו את הילדים בהסגר למשך כל היום", אומרת אחת האמהות.

למערכת אשדוד נט הגיעו סירטונים שהסריטו ההורים בחצר הגן, ומחוצה לו. בתיעוד נראים ונשמעים היטב טענות ההורים כל המנוף שמעביר חומרים לאתר הבניה ממש מעל ראשי הילדים בגן, פועל פלסטיני שנראה מטפס על הגדר הסמוכה לגן על מנת להכנס לאתר הבניה וכן נשמע היטב הרעש העולה מאתר הבניה, שלא נעים לאדם הרגיל, בטח ובטח לילדים אוטיסטים.

בפניה של ההורים לעיריית אשדוד, הם טוענים כי מאתר הבניה הצמוד לגן עולה רעש נוראי, שמפריע לילדי הגן שרגישים כל כך למפגעי רעש. עוד טוענים ההורים כי מנוף ענקי מתנוסס לו ממש מעל גן הילדים, ומהווה לדבריהם סכנה לילדים.

במכתב ששלחו ההורים לראש מינהל החינוך, כתבו ההורים: "גן הילדים פונה בעבר לאחר יציאה לעיתונות והילדים ששהו בו הועברו למבנה חדש בשל אותם טענות ויותר מכך. דבר לא תוקן והמציאות לא השתנתה. מדוע הגן אוכלס מחדש בילדי החינוך המיוחד? למרות כלל הליקויים. חצר הגן מוזנחת ומלוכלכת: המתקנים ישנים והחול מזוהם. נראה כאילו זהו פתרון ארעי, כמעט תלאי על תלאי שלא רואה את צרכי הילדים. בנוסף לכך מצאנו כי הסעת הילדים לגן וממנו אינה בטיחותית. רכב ההסעה אינו מותאם אין גישה מיידית לילדים. הילדים  לא נחגרים טרם התחלת הנסיעה ומלוות הילדים אינה מתאימה,  אינה מוכשרת במתן מענה לפעוטות."

עוד טענו ההורים כי פועלים פלסטינים עובדים באתר הבניה, ודרשו להציב אבטחה בגן, אך פנייתם זו נדחתה. "נאמר לנו שקצין ביטחון ביקר במקום ואמר שאין צורך באבטחה. פשוט ככה". 

הורי הילדים השביתו הבוקר (חמישי). "נעלה להפגין בבניין העירייה, נביא אותם לפה שילמדו במשרדי העירייה. לא נשקוט עד שנבטיח את ביטחון ילדינו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]