לא מעט אנחנו שומעים ורואים בפייסבוק ובעמודי החדשות על קשישים שיושבים בביתם בקור, ללא חשמל, ללא אור וללא יכולת כלכלית או פיזית לתקן זאת.

כפרויקט חברתי, החליטו תלמידי מגמת חשמל בבית הספר עמל מח"ט אשדוד לסייע בתחומם לקשישי העיר אשדוד. חשיפת מצבם של קשישים רבים באמצעי התקשורת גרמה לתלמידים להבין שדבר פעוט כמו החלפת נורה בבית יכולה להיות משימה בלתי אפשרית עבור קשישים והפרויקט המתגבש בימים אלו יוצא לדרך.

תלמידי המגמה למדו לבצע החלפת אביזרי חשמל לקויים כדוגמת: מפסקים, בתי- נורה, שקעים, מפסקים בלוח- החשמל ואיתור תקלות במערכת החשמל הביתית.

מרכזת מעבדת חשמל, מלי גלוזמן מספרת:

"במהלך השנים תלמידי המגמה משתתפים בפרויקטים שונים לקהילה. כל תלמיד ותלמידה על פי נטיית ליבו. השנה החלטנו יחד עם התלמידים שהפרויקט למען הקהילה יבוסס על הכלים שרכשו במהלך שנות הלימודים".

תלמיד המגמה נתנאל זבולונוב מכיתה י: "במשך השנתיים האחרונות למדו במסגרת המגמה כיצד לטפל בחשמל, מהם כללי הבטיחות ומהו בית בטוח. אנחנו יודעים שקשישים רבים יושבים בבתים עם חשמל בעייתי, כזה שלא עובד או לחילופין עובד אבל אינו תקין ולהם אנחנו נשמח לעזור".

רכז  המגמה, מוטי תורג'מן חשמלאי ראשי: "התלמידים יחד איתי  יבקרו בבתי הקשישים שזקוקים לכך ויסייעו במה שיידרש – מבחינתי אף קשיש לא צריך לשבת בחושך או במצב של חשמל מסוכן" העבודה תבוצע בהשגחת המורה ובפיקוחו.

קשישים תושבי העיר מוזמנים לפנות לבית הספר : 08-8524990

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]