לימודי הפיזיקה והמתמטיקה הם האיכותיים ביותר ולמידת המקצועות הללו מהווה צעד בטוח מבחינת היכולת להתמודד בעתיד עם סוגיות מורכבות, פיתוח חשיבה מופשטת ולימוד על טכנולוגיות עולמיות בימינו, שהן אחד המפתחות למעמדה של מדינה ושל אזרחיה.

פיזיקה פותחת את כל השערים האקדמיים. הצלחה במבחני הפיזיקה מלמדת על יכולת התלמיד ועל סיכויי השתלבותו באוניברסיטה ובמסלולי לימוד אקדמיים ברמות הגבוהות ביותר כדוגמת לימודי הרפואה, הנדסה, ביוטכנולוגיה ועוד. כל זה משתלב עם החזון החינוכי והמאמץ העירוני להגדיל את מספר הסטודנטים הלומדים באקדמיה וגם באיכות המקצועות אשר הם בחרו ללמוד.

מערכת החינוך באשדוד הינה מערכת פורצת דרך אשר שמה דגש מרכזי ומשקיעה תקציבים רבים למען קידום המצוינות וההצטיינות, שוויוניות, הישגיות וערכיות, בהתאם לחזון ראש העיר. במערכת החינוך באשדוד מופעלות תכניות רבות וניכרת השקעה מרובה לקידום המצוינות ומיצוי היכולות של התלמידים בתחומים השונים ובכל שכבות הגיל. כחלק מכך נבנתה תכנית מיוחדת המעודדת, מסייעת ותומכת בתלמידים אשר נגשים למקצועות מתוגברים, במטרה להכשיר ולהכין אותם להשתלבות במקצועות הטכנולוגיה והביוטכנולוגיה בשירות הצבאי.

אשדוד אם כן רושמת הישג מרשים באחוזי ההצלחה בפיזיקה ובמתמטיקה 5 יח', והיא בין הערים המובילות בארץ. על פי הנתונים שהתפרסמו היום באתר YENT, אחוזי מסיימי 5 יח' במתמטיקה בערים הגדולות:

חיפה -17.61
ראשלצ -14.7
אשדוד -13.1
חולון -11.4
פתח תקווה -11.1
תל אביב -11
נתניה -9.9
באר שבע -8.6
חדרה -8.3

במינהל החינוך מונים כמה סיבות לכך. ראשית, החלטה עירונית השואפת להביא את המערכת העל יסודית ל-25%  הצלחה. מכאן בעצם נגזרת תכנית העבודה אשר מתחילה בחטיבת הביניים, בכתות מופת ומדעית טכנולוגית. לכך נוספים גם תלמידים מכיתות עיוניות רגילות, תוך שימת דגש על בנות. שנית, כל הקבוצה מטופלת ומתוגברת באמצעות המרכז העירוני לפיסיקה שתפקידו לחבב את המקצוע על תלמידי העיר, מתוך התנסות חיובית במרכז או מחוצה לו באמצעות ניידות מדע מקומיות. כל התוכניות מפותחות ע"י המרכז. שלישית, לתלמידי חט"ע יש ליווי וכן אפשרויות רבות לפגוש את קדמת המדע כגון מרכז גרעיני שורק, מכון ויצמן, מוזיאון רקנטי חיפה ועוד. כן יצוין כי קהילת המורים מופעלת בשיתוף מפמ"ר פיסיקה ומורים מובילים. כמו כן מעודדים תלמידים להשתתף בכל תחרות או אולימפיאדה והזכיות מעודדות תלמידים נוספים. הוסף לכך הצטרפותם למערכת של אוכלוסיית מורים צעירים ודינמיים וכמובן בקרת איכות שנתית על ההישגים בשיתוף מלא של המנהלים ומשרד החינוך.

המערכת העירונית מפעילה תוכנית מגוונת הכוללת את מרכז מרו"ם – מרכז למחוננים ולמצטיינים המפעיל תכניות העשרה לפיתוח חשיבה בינתחומית ולוגית. כיתות מופ"ת – לתלמידים מצטיינים ולקידום המצוינות. אשכולות חשיבה – לקידום מיומנויות החשיבה בקרב הילדים. קרן טראמפ – הפעלת תכניות במימון קרן טראמפ והעירייה להשבחת הוראת המתמטיקה והפיזיקה ברמות הגבוהות (5 יח'). אשדוד נבחרה להיות עיר מובילה המשמשת דוגמא לפיתוח תכניות המצוינות מטעם קרן טראמפ. קורסי העשרה – קורסים ברובוטיקה, רפואה, מתמטיקה ופיסיקה במכון וייצמן. לקט – תכנית לקט למצוינות במתמטיקה ופיסיקה.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]