המכינה הקדם אקדמית לנוער היא השלב הראשון בדרך להשתלבות בקורסים אקדמיים באוניברסיטת תל-אביב. תלמידים מכל חלקי הארץ מגיעים אליה ומטרתה לדמות לתלמידים למידה באקדמיה ולהעניק להם כלים ומיומנות הנחוצים לסטודנט.

בשלב זה התלמידים נחשפים לתחומי תוכן שונים ברמה אקדמית, בו הם לומדים להיות בעיקר מאזינים, לסכם את ההרצאה ולהתייחס לשאלות שמעלה המרצה. ההרצאה ניתנת  בשפה אקדמית. השיעורים נמשכים, כמו באוניברסיטה, שעתיים אקדמיות שמועברים באופן פרונטלי. תחומי הלימוד: מדעי החברה – פסיכולוגיה ותקשורת, ומדעי החיים –ביולוגיה ורפואה.

במרכז כיוונים המלווה את התכנית אומרים כי "התלמידים בתכנית מפתחים שיח אקדמי סביב נושאים שנלמדו בהרצאות ויוצרים אינטגרציה בין תכני הלימוד תוך שהם לומדים לשלב ידע קודם עם ידע חדש שנלמד".

התכנית מחזקת למעשה את תלמידי התיכון במיומנות הלמידה שלהם ומקנה להם מיומנות אקדמית להם הם נדרשים, כגון סיכום הרצאות, קריאת מאמרים בעברית ובאנגלית וניתוחם, כתיבת עבודות ומטלות ביניים, התכוננות למבחנים, פיתוח טיעון בעל פה ובכתב, ועוד. כמו כן, במסגרת המכינה התלמידים עורכים היכרות עם החוגים השונים באוניברסיטה, לומדים לחפש מידע בספריית האוניברסיטה ולהתמצא בקמפוס ובמרחב האקדמי.

התלמידים בתכנית נסעו פעם בשבוע, בהסעה שמומנה ע"י העירייה, בכדי להרחיב את הידע שלהם בתחומים השונים, כדי שיוכלו להשתלב בצורה הטובה ביותר בעתיד. בכיוונים אומרים כי התלמידים שיעמדו בתנאי המעבר לשנים המתקדמות של התוכנית ישתלבו בקורסים אקדמיים באוניברסיטת תל אביב, בתחומים של מדעי החברה, החיים והרוח.

38 תלמידים מכל התיכונים בעיר סיימו לפני הפסח את תכנית המכינה הקדם אקדמית ובטקס סיום שנערך ב-14/4/16 באוניברסיטת תל–אביב, עם הורי התלמידים ונציגי התוכניות, חולקו תעודות ותעודות הצטיינות לתלמידים שבלטו בתוכנית ועשו שינוי משמעותיים.

מתוך 4 מצטיינים מכלל התלמידים המשתתפים בתוכנית, 2 מהם היו תלמידי אשדוד - איליה צייטין ממקיף א' ועדן לוי ממקיף י"א.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]