לטענתו, לכל ילד מגיע לבחור בית ספר וללמוד בבית ספר המתאים לו, ולא בהכרח בבית ספר הקרוב למקום מגורים.

בבקשה לדיון במועצה, כותב עו"ד נעים שומר:

"בשנים האחרונות מפעיל משרד החינוך כפיילוט את אפשרות בחירה בתי ספר יסודיים ע"י ההורים והתלמידים. ב-700 בתי ספר ב-30 רשויות מקומויות בניהן, פתח תקווה, ראשון לציון, חיפה, נתניה, חדרה, בת ים, עפולה, יבנה, אשקלון ועוד.

בשנת הלימודים תשע"ז, יורחב הפיילוט ויונהג ב-850 בתי ספר יסודיים. ב-45 רשויות מקומיות.

המדיניות באשדוד וברשויות מקומיות הייתה עד כה, של שיבוץ תלמידים בבתי ספר יסודיים בכפוף לאזור הרישום שבו מתגורר התלמיד. מדיניות זאת קבעה כללים קבועים ונוקשים של שיבוץ תלמידים באזורי רישום שנקבעו מראש ע"י הרשות המקומית.

עתה מעודד משרד החינוך שינוי של מתכונת הרישום, המאפשר להורי התלמידים שעולים לכיתה א', ולחטיבות ביניים, לבחור את בית הספר בו ילמדו ילדיהם, תוך שמירה על עיקרון של שוויון הזדמנויות.

בישובים בהם נערך הפיילוט, זכתה התוכנית לשביעות רצון, לתמיכה ולהערכה רבה, הן של התלמידים וההורים והן של הרשויות, הרואה בשינוי שיפור ברמת החינוך והמוניטין של היישוב.

פתיחת אזורי הרישום, הינו מהלך אסטרטגי אשר יעזור להתמודד עם אתגרים מערכתיים, ימנע זליגת תלמידים חזקים מחוץ לעיר, וימנע חוסר איזון מספרי ואיכותי בין בתי הספר בעיר.

אבקש לקיים דיון בנושא חשוב זה ולקבל את ההחלטה הבאה:

"לכלול את אשדוד בפיילוט של פתיחת אזורי הרישום בבתי ספר היסודיים ובחטיבות הביניים."

הגיעה העת לנתץ את השמרנות הקפואה ולהתחיל לנקוט, בהדרגה ובזהירות, במדיניות של פתיחת אזורי הרישום.

אין לי ספק שמהלך זה יחזק את העקרון של שיוויון הזדמנויות, האצת תחרות חיובית בין בתי הספר, והגברת תחושת שביעות הרצון של התלמידים במוסד בו הם בחרו ללמוד". כך מסכם נעים שומר

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]