בבית ספר ארזים שופצה לאחרונה חממה לימודית, בסיוע איגוד ערים ומינהל החינוך במטרה לעודד את התלמידים לשמור על הסביבה תוך היכרות עם צמחים ובעלי חיים. מנהלת בית הספר, ספיר קקון והמורה למדעים אורלי דיין פנו לקבל סיוע מצוות המומחים של מרו"ם. 

תלמידי כיתות ו' המחוננים והמצטיינים יקימו יחד עם תלמידי ארזים מערכת אקו ופונית בהובלת האגרונום גיא לוי. אקוופוניקה היא צורת גידול סימביוטית של בעלי חיים הגדלים בתוך מים יחד עם צמחים במערכת ממחזרת. 

המערכת מבוססת על הפרשות של בעלי החיים הגדלים בסביבה מימית המהווים מקור דשן איכותי לצמחים הגדלים בתוך המים. במערכת האקוופונית הצמחים גדלים באופן שמאפשר להם לספוח את הפרשות הדגים מן המים להשתמש בהם כדשן ובכך לטהר את המים מן המרכיבים הרעילים לבעלי החיים. המים שבשלב זה חזרו להיות נקיים וראויים לגידול חוזרים אל מכל גידול בעלי חיים וכך מחזור הגידול נמשך.

במערכת האקו ופונית אין איבוד מים ואין צורך בהוספתם למעט אידוי. צריכה על ידי הצמחים ובעלי החיים הגדלים במערכת. המערכת סומכת על הקשר בין מרכיביה כקשר השומר על סביבה מאוזנת. 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]