תארו לכם שנכנסתם למכונת זמן והגעתם לתקופת המקרא, בה נדדו בני ישראל במדבר וחזו במעמד הר סיני. כך הרגישו תלמידי כיתות ב' מבית ספר קשת והוריהם, שחגגו את מסיבת קבלת ספר תורה ב"אוהל אברהם אבינו", ביום שישי האחרון. האוהל נבנה בחווה לחינוך חקלאי ולימודי סביבה באשדוד בשיתוף איגוד ערים ומינהל החינוך בעירייה.

כדי להיכנס לאווירה, לבשו התלמידים גלימה, חגור וכסוי ראש בדיוק כמו אבותינו במדבר. את ראשיהם קישטו בזרים מענפי רוזמרין ורקדו על הבמה באוהל.

"ככה זה בדיוק קרה כשקבלו את התורה" אומרים בחווה החקלאית. כך פגשו הם ברחבת האוהל את הגדי ואת השליו. ובזיעת אפם הכינו פיתות והבינו את משמעות המושג "אם אין קמח, אין תורה". את לוחות הברית פיסלו התלמידים מחומר חרסיתי, והתנסו בכתיבה בנוצה הטבולה בדיו ובקולמוס, העשוי מצמח קנה מצוי.

למדו על המבדיל בין קודש לחול ושתלו צמח המפיץ ריח לברכת ההבדלה. לסיכום, התכנסו כולם כשבט אחד באוהל אותנטי, העשוי שיער עזים, שרו מזמורים וברכו את ברכת הכוהנים, בהנחיית אילן חביב.

רינה גל, מנהלת בית ספר קשת ברכה את התלמידים:

"מהתורה תקבלו ערכים חשובים ותלמדו דרכה על מעשים טובים. תלמדו על עוצמתן הרבה ומידותיהן הנפלאות של האמהות ועל אהבת האדם, כפי שחוו אותה האבות. מאחלת לכם, תלמידי היקרים, שהמפגש עם התורה, ימלא אתכם באורה. שתשכילו, תלמדו, תרחיבו אופקים ותעשירו את עולמכם."

עינת קסוקר, ועד הורים:

"היה יום מהנה ומלמד תוך הנאה מירבית לתלמידים ולהוריהם. אני מודה לצוות החווה שארגן והנחה את הפעילות באופן יוצא מן הכלל. הכל היה מושקע. המורות הנחו את הפעילות בצורה מקצועית ומהנה והכל נעשה בקפידה רבה. תודה רבה על חוויה שלא תשכח. ההורים לא מפסיקים לשבח ולהלל את הפעילות."

חדווה אליעד, מנהלת החווה:

"חשוב לנו שידעו שיש נקודת חן ירוקה בתוך אשדוד כדוגמת החווה, שנותנת מענה לסביבה ושלא צריך לנסוע רחוק כדי ליהנות. החווה פותחת את שעריה לקהילה ומזמינה את מנהלי בתי הספר, ועדי הורים ואת התושבים לקיים פעילויות בחווה בנושאים שונים הקשורים לטבע ולסביבה. אנו מתאימים את עצמנו לצרכים. לקחנו על עצמנו כיעד להרחיב את החשיפה לאוכלוסיות שונות בקהילה."

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]