בתמונה: יו"ר ארגון הפרמדיקים בישראל- עו"ד רוית קרן, ראש עיריית אשדוד- ד"ר יחיאל לסרי ותא"ל ד"ר דודו דגן- קצין רפואה ראשי בצה"ל

מיהו פרמדיק?

הפרמדיק הוא בעל מקצוע רפואי, מומחה בתחומו ברפואת חירום ומטפל בחולים ופצועים במצבים מסכני חיים. הפרמדיק מיומן לטפל במצבים מסכני חיים בעזרת הערכה ואבחון מדויק, מתן תרופות מצילות חיים, עירוי נוזלים וביצוע ניתוחי חירום על מנת לטפל ולסייע לחולה או לפצוע. הטיפול וההשגחה נמשכים ממקום האירוע ועד מסירת המטופל לידי צוות בית החולים.

מסלולי ההכשרה:

מסגרות ההכשרה העיקריות לפרמדיקים הן: ביה"ס הארצי להדרכה של מד"א, אוניברסיטת "בן גוריון בנגב" (B.EMS), ביה"ס לסיעוד "אסף הרופא", וצה"ל - אשר מכשיר בכל שנה מעל 50 פרמדיקים המוצבים בתפקיד המקביל לתפקיד הרופא הגדודי. כמו כן, מסלול הכשרה נוסף עתיד להיפתח השנה במכללת צפת.

בהתאם לרשומות בארץ ישנם כ-3,000 פרמדיקים כאשר מתוכם 650 פרמדיקים פעילים אשר עוסקים במקצוע. התפלגות המספרים היא כ-450 פרמדיקים במד"א (400 פעילים וכ-50 משמשים בתפקיד מנהלתי) כ-110 במרפאות טרם, כ-50 מועסקים בנטל"י ובשח"ל והיתר במפעלים שונים ובתי חולים.

אודות הארגון:

ארגון הפרמדיקים הישראלי (ע"ר 580588010) נוסד ע"י פרמדיקים בשנת 2014 על מנת לקדם את מעמדו של מקצוע הפרמדיק, להעניק לו את ההכרה, המודעות הציבורית והסטטוס הרשמי של מקצוע בריאות לכל דבר ועניין.

ארגון הפרמדיקים הישראלי בא לאגד את כלל הפרמדיקים במדינת ישראל בלי קשר למסלול הכשרתם, מקום עבודתם או התנדבותם על מנת להוות גוף יציג המטפל בכל העניינים הקשורים למקצוע הפרמדיק.

ארגון הפרמדיקים הישראלי הינו מוסד ללא כוונות רווח, נטרלי, דמוקרטי ושוויוני. כל כספי התרומות באים לשרת ולקדם את מטרותיו. כל בעלי התפקידים בארגון שנבחרים בבחירות דמוקרטיות אחת לשלוש שנים עושים את עבודתם בהתנדבות וללא שכר.

 הארגון שואף לפעול בשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות וכלל הגופים בחברה הישראלית המשפיעים על מקצוע הפרמדיק, ומעודד כל פעולה המקדמת את מקצוע הפרמדיק ואת העוסקים בתחום.

 ארגון הפרמדיקים מונה נכון למעלה מ-680 פרמדיקים.

מטרות הארגון:

  • לאגד ולייצג את כלל הפרמדיקים במדינת ישראל על בסיס מקצועי.
  • לקדם חקיקה ולמסד את המקצוע
  • להעלות מודעות בקרב הציבור הרחב לחיוניותו וייחודו של מקצוע הפרמדיק
  • לפעול לשיפור הרמה המקצועית וקידום מחקר בתחום הרפואה הדחופה
  • לשתף פעולה עם כל הגורמים הפועלים בתחום הרפואה הדחופה: משרדי ממשלה והכנסת, מד"א ואיחוד הצלה, קופות ובתי חולים, ההסתדרות הרפואית ואיגוד האחיות, מוסדות הכשרה וצה"ל, ארגוני הבריאות הבין לאומיים וארגוני הפרמדיקים מחו"ל
  • לפעול להגדלת רשימת מסגרות תעסוקה הקיימות ולהרחבת סמכויות
  • לנסח את הקוד האתי לחברי העמותה על בסיס העקרונות של כבוד, אחווה ועזרה הדדית
  • לדאוג לרווחת הפרמדיקים החברים באיגוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]