תנועת הנוער העובד והלומד פותחת את שנת הפעילות שלה באשדוד, ומזמינה את כל תלמידי שכבות ד'-י"ב להצטרף לשנה של חוויות, פעולות, טיולים, חברים- שנה של להיות חלק ממשהו משמעותי.

לאורך השנה מזומנים לבני הנוער בתנועה פעולות, משחקים, ערבי כיף וגיבוש, טיולים, מחנות, א"ש לילה, לילות לבנים, טקסים ועוד המון חוויות - פעילויות התנועה מגוונות וכל חניך וחניכה ימצאו בה את מקומם.

תנועת הנוער העובד והלומד היא תנועה מהגדולות בישראל, המקיפה מעל 85,000 חניכים - מהעיר, היישוב הקהילתי, הכפר, הקיבוץ והמושב, נערים לומדים, עובדים, ותיקים ועולים, יהודים, ערבים ודרוזים. אלו פועלים בכ-650 סניפים, קינים ומועדונים ברחבי הארץ- מרמת הגולן וראש פינה בצפון ועד רהט והערבה בדרום.

בקני וסניפי התנועה פועלים אלפי מדריכים צעירים ובוגרים ומעל 700 חניכים בכל שנה בוחרים לצאת לשנת שירות או יג' במסגרת התנועה. בסקר של מכון גיאוקרטוגרפיה מיולי 2015 עלה כי אחד מכל חמישה ישראלים היה חניך בנוער העובד והלומד. התנועה מחנכת לערכים של אחריות, ציונות, דמוקרטיה, אהבת הארץ, חברות ושיתוף פעולה.

הפעילות החינוכית  בנוער העובד והלומד מבוססת על החוויה הקבוצתית, אשר יוצרת עבור החניכים מפגש חברתי בסביבה חינוכית ומודרכת ומזמינה אותם לצאת מעולם המסכים ולהתחבר אחד לשני. המפגש בקבוצה בתנועה מאפשר לכלל החניכים למצוא את מקומם הייחודי, כיחידים וכחלק ממשהו גדול. מדריכי התנועה בוחרים בהדרכה מתוך אהבה ואחריות, ומקיפים את חניכיהם בכל רבדי החיים.

המדריך הוא דמות בוגרת אך עם זאת חברית וקרובה אליהם בגיל, דמות שאפשר לצחוק איתה ואפשר גם לדבר איתה כשקשה.  "מהרגע שאתה דורך בקן אתה כאילו בעולם אחר", מספר יואב, חניך בכיתה ו'. "זה מן מקום כזה שאפשר להיות בו מי שאתה רוצה להיות, להתחפש או לשיר או להיפגש עם החברים, ושתמיד אפשר לדבר עם המדריכה על מה שרוצים והיא מקשיבה"."אחת מהחוויות שאני הכי זוכר כחניך בתנועה זה הטיולים", מספר/ת מור רכז הקן ובוגר התנועה בעצמו. "כל טיול הביא איתו אתגר חדש, כל שנה למדנו דברים חדשים על הארץ, על עצמנו, על הקבוצה. אז שימו לעצמכם אתגר לשנה הקרובה  – אם אתם בכיתה ד' זו ההזדמנות שלכם לצאת ללילה ראשון מחוץ לבית, אם אתם בכיתה ז' תוכלו להכיר חברים וחברות מכל הארץ, אם אתם בכיתה ט' תוכלו לבנות בעצמכם תפריט ולבשל עם הקבוצה, ואם אתם בשכבת י' תוכלו לצאת לטיול אתגר במדבר יהודה ולטיול ניווטים. כל שכבה וחוויותיה, כל שכבה ואתגריה".

הנוער העובד והלומד פתח את שעריו לילדים ובני הנוער באשדוד.

הפעילות השנה תתקיים ב- 3מוקדי פעילות: מועדון צ'יטה- רובע א'- מתנ"ס עוזיאל (רח' סיני 25), קן אשדוד סיטי- בי"ס מקיף ז' (רח' העצמאות 60) ,קן אשדוד דרום – רובע י"ג בי"ס מקיף ח' (רח' ברק בן אבינועם 10), מדריכי התנועה מחכים לכם בכל יום שלישי ושישי!

יום הפעילות הראשון והחגיגי יתקיים ביום שישי 4/9   16:00-18:00,

לפרטים והרשמה – רכז הנוער העובד והלומד באשדוד- מור שבתאי, 054-3060840

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]